Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Mgr. Zuzana Strýčeková
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Ladislav Tóth
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Saša Brixová
redaktorka
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Soňa Kušnírová
redaktorka

Slovenský Červený kríž: Robíme všetko, čo je v našich silách 1. marca 2022, Pridal: Mgr. Mária Geierová

Situácia na Ukrajine sa neustále vyvíja a podľa toho sa menia aj potreby, ktoré treba zabezpečovať. Slovenský Červený kríž pomáha pri poskytovaní a koordinácii pomoci pre ľudí z Ukrajiny, ktorí prichádzajú na Slovensko.

Slovenský Červený kríž v súčasnosti s úradmi poskytuje pomoc v blízkosti hraničných priechodov s Ukrajinou – Ubľa, Ulič, Veľké Slemence a Vyšné Nemecké. SČK momentálne neplánuje zasielať materiálnu pomoc priamo na Ukrajinu.

Z vyjadrenia SČK: „Veľmi si vážime ochotu pomáhať a zároveň prosíme o trpezlivosť pri odpovedaní na vaše požiadavky či otázky s poskytnutou pomocou spojené. Situáciu priebežne mapujeme, rozsah potrebnej pomoci je momentálne len ťažko odhadnuteľný a bude ju treba veľmi dôkladne koordinovať. Priebežne budeme informovať o tom, čo je potrebné.“

Podľa informácií Slovenského Červeného kríža je MOMENTÁLNE OBJEM MATERIÁLNEJ POMOCI PREPLNENÝ. SČK vyzýva ľudí, ktorí chcú pomôcť, aby pomohli finančne na JEDINÝ ÚČET Slovenského Červeného kríža:

 SČK SK65 0200 0000 0000 0066 5555 (variabilný – symbol 2402)

Môžete využiť aj darovaciu bránu Slovenského Červeného kríža:

https://redcross.darujme.sk/pomahame-ukrajine/

Svoju finančnú podporu môžete odoslať aj priamo na Ukrajinský Červený kríž cez donorskú stránku:

https://redcross.org.ua/en/donate/

„Súčasný vývoj situácie u našich susedov sa nás bezprostredne dotýka. Mobilizujeme naše ľudské a materiálne kapacity a sme pripravení pomôcť a urobiť, čo je v našich silách. Sme v úzkom kontakte s Ministerstvom vnútra SR a Ministerstvom zdravotníctva SR, ako aj s kolegami z Medzinárodnej federácie Červeného kríža a Červeného polmesiaca a Medzinárodným výborom Červeného kríža. Tí priamo na Ukrajine poskytujú pomoc obyvateľom a podporujú kolegov z Ukrajinského Červeného kríža. V duchu princípov nezávislosti, neutrality a nestrannosti poskytneme pomocnú ruku tým, ktorí prídu hľadať útočisko v našej krajine,“ hovorí generálna sekretárka SČK.

Zdroj: https://redcross.sk/ukrajina/

Prioritou Červeného kríža je zmierňovať utrpenie ľudí. Pracovníci a dobrovoľníci Slovenského Červeného kríža sú pripravení pomáhať na hraniciach s Ukrajinou – poskytovať prvú pomoc, asistovať v prípade potreby prepravy imobilných ľudí, pri podporných službách a poskytovať v rámci svojho mandátu Pátraciu službu – spájanie rodín v prípade, že v dôsledku konfliktu stratia kontakt so svojimi blízkymi.

Zdroj: https://redcross.sk/ukrajina/

Zdroj: Slovenský Červený kríž: https://redcross.sk/ukrajina/

Zdroj: https://redcross.sk/ukrajina/


Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri