Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Ladislav Tóth
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Mgr. Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Zuzana Strýčeková
redaktorka
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Saša Brixová
redaktorka
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman

Štát chce Slovákom prispieť na nové auto 7. júna 2019, Pridal: Monika Hozáková

Vláda schválila novelu zákona. Témou sú elektromobily a vozidlá s alternatívnym pohonom, na ktoré bude možné získať príspevok od štátu.

Vláda minulý týždeň schválila novelu zákona o poskytovaní dotácií určenej na nákup vozidiel. S podobným programom pod názvom „šrotovné“ prišla už v minulosti. Dnes sú témou novely elektromobily alebo vozidlá s alternatívnym pohonom. „Prioritný zámer ministerstva hospodárstva je v budúcnosti podporiť nákup elektromobilov a znenie novely otvára možnosti pre finančnú podporu žiadateľov, ktorú konkrétne definujú až budúce výzvy. O konečnej podobe novely bude rozhodovať NR SR,“ povedal Maroš Stano, hovorca Ministerstva hospodárstva SR.

Do výzvy na príspevok určený na kúpu elektromobilu sa môžu zapojiť fyzické aj právnické osoby. Dotácie budú poskytnuté obciam a samosprávam. „Všetky podmienky pre získanie podpory budú spresnené pri jej vyhlásení,“ dodal Maroš Stano. Výzva by mala byť vyhlásená v poslednom štvrťroku 2019.

Medzi vozidlá s alternatívnymi pohonom patria autá s elektrickým, hybridným pohonom, alebo rôzne náhrady ropných palív. Podiel áut s alternatívnym pohonom v automobilovom priemysle stále rastie. Súvisí to najmä so snahou o zníženie emisií a ochranou životného prostredia.

 

Monika Hozáková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri