Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Statočná Dorotka na ceste do Mexika 11. mája 2021, Pridal: Mgr. Mária Geierová

Do 18. mája môžete pomôcť tejto statočnej slečne, Dorotke. V Mexiku ju čaká operácia, ktorá pre ňu a jej blízkych znamená obrovskú nádej. A práve do rúk lekárov v Mexiku ju môžete dostať práve vy. Pomôcť môžete na tomto odkaze: https://www.ludialudom.sk/vyzvy/10353

Dorotka sa narodila v 28. týždni tehotenstva. Dievčatko meralo 39 centimetrov a vážilo 1300 gramov. Hneď po narodení viedla svoj prvý boj o život. Po poranení po pôrode nastalo krvácanie do mozgu – bol to 3. stupeň zo štyroch. Následne sa začal tvoriť hydrocefalus a na 4. deň svojho života už bola operovaná. Tu jej vkladali do mozgových komôr rezervoár, ktorý mal odviesť nazhromaždenú krv z mozgu preč. Svoje prvé tri mesiace strávila na Detskej neonatológii v Bratislave, kde podstúpila transfúziu krvi a prvé rehabilitácie.

Po niekoľkých nemocničných hospitalizáciách lekári Dorotke určili diagnózu DMO (presnejšie spastickú kvadruparézu s hypotonom). Dorotka by mala mať podľa diagnózy ochrnuté všetky štyri končatiny, mala by používať dýchací prístroj a jesť stravu cez sondu. No napriek všetkým prekážkam, Dorotka aj s rodinou zabojovali.

Spoločnými silami bojujú o jej budúcnosť, pravidelne navštevovali špeciálne rehabilitácie ako Adeli, Tetis, hypoterapiu. Dorotka sa natoľko zlepšila, že urobila svoje prvé kroky a tak isto hovorí svoje prvé slová.

Dorotke dáva liečba v Mexiku (Tijuana) nádej, že sa zlepší kvalita jej života.

Dorotkina rodina bola oslovená klinikou Nova Cell Institute v Mexiku, ktorá sa nachádza v meste Tijuana a ponúkli liečbu kmeňovými bunkami. Tie majú schopnosť zregenerovať poškodené bunky v ľudskom tele. Výsledky liečby u pacientov sa dostavujú už pár hodín po podaní liečby. Je to finančne náročná liečba, preto vás v mene rodiny prosíme o pomoc túto statočnú slečnu, pre Dorotku.

Pomôcť môžete na tomto odkaze: https://www.ludialudom.sk/vyzvy/10353

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri