Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Trnavskí fanúšikovia dostali zákaz. Na ligový zápas do Nitry sa nedostanú. 17. mája 2019, Pridal: Daniel Mičík

V sobotu, 18. mája, sa v Nitre odohrá 9. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy 2018/2019. Na základe trestu za výtržníctvo vo finále Slovnaft Cupu sa fanúšikovia Spartaka Trnava na štadión nepozrú.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu rozhodla o treste pre Spartak Trnava. Trest spočíva v zákaze objednať vstupenky do sektoru hostí pre najbližšie ligové kolo, takisto ako aj pre najbližšie dve kolá hrané na pôde súperov v Slovnaft Cupe v ročníku 2019/2020.

Klub FC Nitra pristúpil aj k ďalším bezpečnostným opatreniam. Fanúšikom, ktorí budú mať na sebe symboly alebo budú oblečení v klubových farbách hosťujúcej Trnavy, nebude umožnený vstup na areál štadiónu. Nitra ďalej vyzýva, aby sa návštevníci zdržali povzbudzovania hostí, v opačnom prípade budú usporiadateľmi podujatia požiadaní, aby opustili priestory štadióna.

Klub FC Nitra sa k tomu vyjadril takto. „Konáme v záujme zachovania bezpečnosti fanúšikov a v záujme vyvarovania sa konfliktných situácii počas majstrovského zápasu. Všetky zmienené opatrenia nám umožňuje zákon č. 1/2014 Z.z. o organizovaní verejných športových podujatí a o zmene a doplnení niektorých zákonov.“

Trnava čelí tomuto krutému trestu potom, čo ich priaznivci poničili po víťaznom finále Slovnaft Cupu nad Žilinou nitriansky štadión. Okrem vytrhaných sedačiek sa vďaka pyrotechnike poškodil aj trávnik priamo na ihrisku.

„Škody sú pomerne vysoké. Celková škoda je približne 53-tisíc eur, z toho 46-tisíc eur na strane fanúšikov Trnavy a 7-tisíc eur v sektore Žilinčanov. Najvyššia škoda je na trávniku v trnavskom sektore, takmer 11-tisíc eur,“ povedal hovorca mesta Nitra, Tomáš Holúbek. Škody klubu preplatí SFZ, ktorý bude po presnom vyčíslení škôd tieto peniaze vymáhať od trnavského a žilinského futbalového klubu. Okrem toho dostal Spartak Trnava finančnú pokutu vo výške 9-tisíc eur a MŠK Žilina vo výške 3-tisíc eur.

Daniel Mičík

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri