Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Zuzana Strýčeková
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Saša Brixová
redaktorka
REDAKCIA
Ladislav Tóth
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman

Turistický vláčik v Nitre oslavuje prvé narodeniny. Oslávi ho aj jazdou pre deti zdarma 27. mája 2019, Pridal: Monika Hozáková

Turistický vláčik, ktorý využívajú domáci aj turisti, oslávil svoje prvé narodeniny. Modro-zelený vláčik od minulého roka do konca apríla odviezol už 13 tisíc cestujúcich. „Turistický vláčik patrí k atrakciám mesta pod Zoborom. Už druhú sezónu zabezpečuje jednoduchú a bezpečnú dopravu turistov v rámci širšieho centra mesta.  Teší nás neustály záujem, ktorý prejavujú nielen turisti, ale aj domáce rodiny s deťmi,“ povedal Juraj Kusy, generálny riaditeľ spoločnosti Arriva Nitra. Tento rok začal vláčik svoju druhú sezónu 1. apríla a jazdiť bude minimálne do konca októbra. Za prvý mesiac odviezol takmer 1 000 cestujúcich. „Prvý mesiac tohtoročnej sezóny hodnotíme pozitívne. Za vysoký počet cestujúcich vďačíme aj priaznivému počasiu,“ dodal Juraj Kusy. Spoločnosť Arriva a mesto Nitra oslávia 1. narodeniny turistického vláčika cestovným pre deti do 18 rokov zadarmo. Deti sa budú môcť odviezť vláčikom zadarmo v sobotu 1. júna, napríklad počas Festivalu chutí Nitrianskeho kraja spojeného s podujatím Jahodová Nitra a 2. júna počas Medzinárodného dňa detí.

Vláčik jazdí zo Svätoplukovho námestia smerom na Hrad, kde má 15 minút prestávku. Počas hlavnej sezóny, od júna do septembra, vláčik jazdí svoju trasu každú hodinu od 10:00 do 17:00. Jazdu vláčikom si môžu objednať aj školy, škôlky, domovy dôchodcov a pod.

Turistický vláčik sa skladá z dvoch vozňov a naraz odvezie 36 ľudí. Prvý je vybavený rampou, ktorá umožňuje cestujúcim na invalidných vozíkoch alebo rodinám s kočíkmi. Turistov poteší audiosprievodca, ktorý je okrem slovenčiny aj v angličtine a francúzštine, v priebehu má pribudnúť aj nemecká a maďarská verzia. „Počas celej jazdy sa môžu návštevníci vďaka audiokomentáru sústrediť na pamiatky, okolo ktorých práve prechádzajú,“ dodáva Juraj Kusy.

 

Monika Hozáková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri