Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Úspech Topoľčianskych hasičov na súťaži v Českej republike 22. mája 2019, Pridal: Eva Škandíková

V českom meste Chomutov dňa 15. mája prebiehala krajská súťaž vo vyslobodzovaní zakliesnených osôb z vrakov automobilov.

Dňa 15. mája prebiehala v Chomutove krajská súťaž vo vyslobodzovaní zakliesnených osôb z vrakov automobilov. Súťaž organizoval Hasičský záchranný zbor Ústeckého kraja v spolupráci so športovým klubom Ústeckého kraja.

„Na uvedenú súťaž bola prostredníctvom Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre vyslaná šesťčlenná delegácia z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Topoľčanoch. Jej členmi boli : riaditeľ Tomáš Matejka, vedúci družstva Miroslav Némethy, veliteľ súťažného družstva Daniel Huba, zdravotník Peter Fico – zdravotník, strojník Jozef Beláň a hasič záchranár  Peter Čuhák,“ informoval nás Michal Varga, krajský hovorca HaZZ v Nitre.

Súťaži sa zúčastnilo 12 družšiev, ktoré boli rozdelené do dvoch kategórií. Prvá bola určená pre štátnych hasičov, druhá pre dobrovoľné hasičské zbory. V prvej kategórií bolo 8 súťažných družstiev, jedným z nich boli aj Topoľčianski hasiči. Štvorčlenné súťažné družstvo z Topoľčian sa z celkového poradia umiestnilo na krásnom druhom mieste. V druhej kategórií boli 4 družstvá.

„Hodnotili sa 3 základné kritériá, kde za každú disciplínu mohli hasiči získať max. 150 bodov, dokopy teda 450 bodov. Prvé kritérium hodnotenia spočívalo v prístupe zdravotíka, druhým bola stabilizácia vraku a posledným hodnoteným bol postup, aký hasiči pri akcii zvolia. Komisia pozostávala zo zdravotníka, technickej komisii a taktickej komisii,“ informoval Miroslav Némethy, vedúci súťažného družstva.

„V každom osobnom aute bola zakliesnená len jedna osoba, samozrejme situáciu komplikovalo niekoľko faktorov, ako napríklad naložený náklad v batožinovom priestore, či auto na alternatívny pohon. Prekážky tvorili  zvodidlá, veľké tisíclitrové kontajnery, betónové skruže a betónové stĺpy napätia,“ dodal Némethy.

Na prvom mieste sa umiestnila jednotka mesta Most, so získanými 376 bodmi. Na krásnom druhom mieste skončili Topoľčianski hasiči so ziskom  329 bodov.  Tretie miesto obsadil Sbor dobrovolných hasičů města Žatce.

Eva Škandíková

 

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri