Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Uzavretý chodník na Tabáni ľudia ignorujú 10. júna 2019, Pridal: Daniel Mičík

Pri stavbe nového bytového komplexu je už od apríla časť chodníka uzatvorená.

Chodník nachádzajúci na Štúrovej ulici vedie popred stavenisko na Tabáni a spája ulicu Palánok s Piaristickou. Uzatvorený bol z bezpečnostných dôvodov ešte na začiatku apríla a jeho uzávierka potrvá až do ukončenia výstavby.

Mesto odporúča ľuďom použiť chodník na druhej strane cesty a obísť tak zmienený úsek okolo Mestskej tržnice a Okresného súdu. Mnoho ľudí toto doporučenie ignoruje, prechádzajú na druhú stranu mimo priechodu pre chodcov, alebo kráčajú ďalej po ceste pozdĺž plota, ktorý uzatvorený úsek ohraničuje. Chodci sa takto vystavujú zbytočnému nebezpečenstvu, pričom ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky, navyše premávku častokrát zdržiavajú.

 

„Tá obchádzka je vymyslená nešťastne.  Priechod pri tržnici je odtiaľto ďaleko a človek si to musí kvôli pár metrom zbytočne nadchádzať,“ povedal okoloidúci obyvateľ mesta.

„Je to frekventovaná ulica a po zrušenom chodníku chodievalo veľa ľudí, ale bezpečnosť je na prvom mieste. Radšej nech si to ľudia obídu, než by malo prísť k nejakému nešťastiu,“ dodala ďalšia chodkyňa.

Daniel Mičík

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri