Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

V Nitre jazdí 9 nových autobusov 6. mája 2019, Pridal: Daniel Mičík

Autobusová doprava v Nitrianskom samosprávnom kraji sa modernizuje.

Od začiatku tohto mesiaca slúži cestujúcim nášho mesta 9 nových moderných autobusov. Spoločnosť ARRIVA sa po výhre v medzinárodnom tendri ešte v roku 2016 zaviazala k modernizácií vozového parku v kraji. Odvtedy sa po nitrianskych cestách premáva 155 nových autobusov a do konca roka ich pribudne ďalších 20.

„Verejná doprava musí byť bezpečná, pohodlná a spoľahlivá. Vtedy je pre obyvateľov dobrou alternatívou k cestovaniu osobnými autami. Pri podpise zmluvy s nitrianskym VÚC sme sa zaviazali, že viac ako polovica autobusov bude klimatizovaná, až 60 % bude mať wifi pripojenie a elektronické informačné tabule, ktoré pomôžu zlepšiť orientáciu a informovanosť cestujúcich. Zároveň sme sa zaviazali, že priemerný vek autobusov klesne pod 8 rokov. Robíme to jednak kvôli zvýšeniu pohodlia pre cestujúcich, ale aj kvôli šetrnejšiemu prístupu k životnému prostrediu. Moderné autobusy sú totiž nielen pohodlnejšie, ale majú aj lepšie parametre, pokiaľ ide o emisie vypúšťané do ovzdušia,“ povedal generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku, László Ivan.

Sedem moderných autobusov bude jazdiť medzi Nitrou a okolitými obcami, zvyšné dva budú voziť cestujúcich v okrese Nové Zámky a v okrese Komárno. V tomto prípade ide o vozidlá so zníženým podvozkom, vďaka ktorým sa uľahčí nástup starším a zdravotne znevýhodneným cestujúcim, ako aj mamičkám s kočíkmi.

Spoločnosť ARRIVA v Nitrianskom kraji obsluhuje takmer 450 autobusov a za posledné tri roky od podpisu vyššie uvedenej zmluvy tretinu z nich zmodernizovala. Zdvojnásobil sa počet klimatizovaných vozidiel, vzrástol podiel nízkopodlažných autobusov a ich priemerný vek klesol na sedem rokov. „To, k čomu sme sa pri podpise zmluvy zaviazali, aj plníme. Sme dôveryhodným dopravcom a partnerom pre VÚC a aj pre našich cestujúcich. Obyvatelia Nitrianskeho kraja nás poznajú, veď prímestskú dopravu v Nitre a v jej okolí zabezpečujeme už viac než 20 rokov. Na mnohých linkách už dlhé roky jazdia tí istí skúsení vodiči a vďaka tomu môžeme povedať, že našich cestujúcich a ich potreby poznáme. Aj preto budeme pokračovať v modernizácii našich služieb a intenzívne pracovať na rozvoji verejnej dopravy v celom nitrianskom regióne,“ dodal László Ivan.

Daniel Mičík

 

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri