Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktorka
REDAKCIA
Ladislav Tóth
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman

V Nitre jazdí 9 nových autobusov 6. mája 2019, Pridal: Daniel Mičík

Autobusová doprava v Nitrianskom samosprávnom kraji sa modernizuje.

Od začiatku tohto mesiaca slúži cestujúcim nášho mesta 9 nových moderných autobusov. Spoločnosť ARRIVA sa po výhre v medzinárodnom tendri ešte v roku 2016 zaviazala k modernizácií vozového parku v kraji. Odvtedy sa po nitrianskych cestách premáva 155 nových autobusov a do konca roka ich pribudne ďalších 20.

„Verejná doprava musí byť bezpečná, pohodlná a spoľahlivá. Vtedy je pre obyvateľov dobrou alternatívou k cestovaniu osobnými autami. Pri podpise zmluvy s nitrianskym VÚC sme sa zaviazali, že viac ako polovica autobusov bude klimatizovaná, až 60 % bude mať wifi pripojenie a elektronické informačné tabule, ktoré pomôžu zlepšiť orientáciu a informovanosť cestujúcich. Zároveň sme sa zaviazali, že priemerný vek autobusov klesne pod 8 rokov. Robíme to jednak kvôli zvýšeniu pohodlia pre cestujúcich, ale aj kvôli šetrnejšiemu prístupu k životnému prostrediu. Moderné autobusy sú totiž nielen pohodlnejšie, ale majú aj lepšie parametre, pokiaľ ide o emisie vypúšťané do ovzdušia,“ povedal generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku, László Ivan.

Sedem moderných autobusov bude jazdiť medzi Nitrou a okolitými obcami, zvyšné dva budú voziť cestujúcich v okrese Nové Zámky a v okrese Komárno. V tomto prípade ide o vozidlá so zníženým podvozkom, vďaka ktorým sa uľahčí nástup starším a zdravotne znevýhodneným cestujúcim, ako aj mamičkám s kočíkmi.

Spoločnosť ARRIVA v Nitrianskom kraji obsluhuje takmer 450 autobusov a za posledné tri roky od podpisu vyššie uvedenej zmluvy tretinu z nich zmodernizovala. Zdvojnásobil sa počet klimatizovaných vozidiel, vzrástol podiel nízkopodlažných autobusov a ich priemerný vek klesol na sedem rokov. „To, k čomu sme sa pri podpise zmluvy zaviazali, aj plníme. Sme dôveryhodným dopravcom a partnerom pre VÚC a aj pre našich cestujúcich. Obyvatelia Nitrianskeho kraja nás poznajú, veď prímestskú dopravu v Nitre a v jej okolí zabezpečujeme už viac než 20 rokov. Na mnohých linkách už dlhé roky jazdia tí istí skúsení vodiči a vďaka tomu môžeme povedať, že našich cestujúcich a ich potreby poznáme. Aj preto budeme pokračovať v modernizácii našich služieb a intenzívne pracovať na rozvoji verejnej dopravy v celom nitrianskom regióne,“ dodal László Ivan.

Daniel Mičík

 

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri