Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktor
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka

Výstava kníh 20. storočia 23. apríla 2019, Pridal: Daniel Mičík

Považujete sa za fanúšika minulého storočia a ste vášnivým čitateľom? Navštívte Krajskú knižnicu Karola Kmeťka v Nitre a prezrite si výstavu kníh z 20. storočia.

Oslava písaného slova. 23. apríl je totižto od roku 1995 označovaný ako Svetový deň knihy a autorských práv. Bolo to práve 23. apríla 1616 kedy náš svet opustili svetoví spisovatelia ako Miguel Cervantes, Inca Garcilaso de la Vega a William Shakespeare. Je to zároveň deň, kedy sa narodil Maurice Druon a Halldór Laxness. Je preto pochopiteľné, že organizácia UNESCO vyhlásila práve tento deň ako deň, kedy oslavujeme a skladáme vďaku všetkým nielen spisovateľom, ale aj vydavateľom, knihovníkom a každému, kto aspoň malou časťou prispieva k tomu, aby sa nám naše obľúbené knižky vždy dostali do rúk. Je to zároveň príležitosť nechať najmä mladých ľudí nahliadnuť do magického sveta kníh, kde sa stretáva minulosť s budúcnosťou, miešajú sa kultúry celého sveta a kde žiadna téma nie je tabu.

Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre si pri príležitosti dnešného dňa pripravila výstavu kníh z 20. storočia. Výstava potrvá do piatku, 26. apríla a môžete si ju prísť pozrieť od 7.30 do 18.00 hod. v spoločenskej miestnosti. Príďte sa inšpirovať, popozerať si diela niektorých významných autorov a nechajte sa pohltiť atmosférou minulého storočia.

Daniel Mičík

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri