Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Výstava kníh 20. storočia 23. apríla 2019, Pridal: Daniel Mičík

Považujete sa za fanúšika minulého storočia a ste vášnivým čitateľom? Navštívte Krajskú knižnicu Karola Kmeťka v Nitre a prezrite si výstavu kníh z 20. storočia.

Oslava písaného slova. 23. apríl je totižto od roku 1995 označovaný ako Svetový deň knihy a autorských práv. Bolo to práve 23. apríla 1616 kedy náš svet opustili svetoví spisovatelia ako Miguel Cervantes, Inca Garcilaso de la Vega a William Shakespeare. Je to zároveň deň, kedy sa narodil Maurice Druon a Halldór Laxness. Je preto pochopiteľné, že organizácia UNESCO vyhlásila práve tento deň ako deň, kedy oslavujeme a skladáme vďaku všetkým nielen spisovateľom, ale aj vydavateľom, knihovníkom a každému, kto aspoň malou časťou prispieva k tomu, aby sa nám naše obľúbené knižky vždy dostali do rúk. Je to zároveň príležitosť nechať najmä mladých ľudí nahliadnuť do magického sveta kníh, kde sa stretáva minulosť s budúcnosťou, miešajú sa kultúry celého sveta a kde žiadna téma nie je tabu.

Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre si pri príležitosti dnešného dňa pripravila výstavu kníh z 20. storočia. Výstava potrvá do piatku, 26. apríla a môžete si ju prísť pozrieť od 7.30 do 18.00 hod. v spoločenskej miestnosti. Príďte sa inšpirovať, popozerať si diela niektorých významných autorov a nechajte sa pohltiť atmosférou minulého storočia.

Daniel Mičík

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri