Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Výstraha na poľadovicu v celom Nitrianskom kraji 9. decembra 2021, Pridal: Mgr. Mária Geierová

Na celom území Nitry od rána výdatne sneží. SHMÚ vydal druhý stupeň výstrahy, podľa ktorého predstavuje predpovedaná intenzita sneženia veľké nebezpečenstvo pre dopravu a pohyb osôb.

„Aktuálne sú v teréne nasadené všetky dostupné ľudské i technické kapacity Strediska mestských služieb v Nitre. S preventívnymi posypmi začali pracovníci už od polnoci, aby komunikácie v správe mesta čo najlepšie pripravili na hlásené sneženie a poľadovicu.

V tomto roku pribudli do vozového parku ďalšie tri stroje, ktoré pomôžu zvládať zimnú údržbu. Mesto má naskladnené dostatočné množstvo materiálu – zhruba 500 ton posypovej soli a 300 ton inertného materiálu.

V najbližších hodinách má v Nitre spadnúť 15 – 25 cm nového snehu a podľa predpovede sa má tvoriť poľadovica. Treba preto počítať aj s tým, že posypový materiál nebude stíhať topiť sneh, najmä na chodníkoch. Momentálne neevidujeme žiadne nehody, avšak vyzývame všetkých, ktorí sú na cestách, aby prispôsobili jazdu a pohyb aktuálnej situácii a boli čo najviac opatrí.
Zimná údržba prebieha nepretržite, kým po ukončení sneženia bude zabezpečená zjazdnosť všetkých ciest a schodnosť chodníkov v správe mesta Nitra.“

Zdroj: Tomáš Holúbek, hovorca MsÚ v Nitre

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri