Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Ladislav Tóth
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktorka
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor

Zaujíma vás ako v dávnej minulosti vyzerala pútnická cesta do Nitry? 17. apríla 2019, Pridal: Monika Hozáková

Na podujatí s názvom Putovanie do Nitravy si takúto cestu môžete vyskúšať v sobotu 18. mája, kedy sa spolu s ďalšími pútnikmi a sprievodcami prenesiete do obdobia raného stredoveku.

V období raného stredoveku bola Nitrava jedným z centier, do ktorého prichádzali ľudia z rôznych kútov sveta, často najmä z dôvodu výročných trhov. Môžeme tak povedať, že všetky cesty viedli do Nitravy a vy si už 18. mája od 12.30 do 17.00 budete môcť na vlastnej koži vyskúšať podobné putovanie.

Nové podujatie s názvom Putovanie do Nitravy vás prenesie do dôb minulých a počas cesty zistíte, že sa vám môže prihodiť hocičo. Možno budete musieť vyjednávať s kupcami alebo sa ocitnete uprostred trhu s otrokmi. Hrozí vám dokonca aj prepadnutie. Cestovanie vo veľkomoravskom štýle vám ale prinesie aj množstvo zážitkov. Podujatie je určené pre deti aj dospelých, pre cyklistov aj peších a pre všetkých milovníkov histórie i turistiky. Počas pochodu sa budete môcť občerstviť na dobových trhoch, kde môžete ochutnať dobové jedlá za symbolickú cenu a oddýchnuť si v táboroch, ktoré verne zobrazia, ako to kedysi po ceste do Nitravy fungovalo. Atmosféru 10. storočia sprítomnia sprievodcovia v dobových kostýmoch, ktorí pútnikom porozprávajú o jednotlivých bodoch pochodu a zahrnú ich historickými zaujímavosťami.

„Putovanie do Nitravy bude po Pribinovej Nitrave ďalším podujatím, ktorým chceme pomôcť budovať imidž Nitry ako turisticky a zážitkovo atraktívneho miesta na vytváranej medzinárodnej Cyrilometodskej kultúrnej ceste,“ vyjadril sa viceprimátor Daniel Balko. Cesta pútnikov začína v Kostole sv. Michala v Dražovciach. Tu bude prebiehať aj výdaj pútnických pasov, do ktorých dostane pútnik na každom stanovisku pečiatku. Trasa pokračuje Rázcestím pod Plieškou, Zoborským kláštorom a končí na Martinskom vrchu, kde sa budú za absolvovanú trasu udeľovať certifikáty pútnika. Pokiaľ budete mať záujem, po púti vás čakajú ďalšie zaujímavosti v podobe Noci múzeí a galérií.

 

Monika Hozáková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri