Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktor
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
ThDr. Miroslav Lyko, PhD.
riaditeľ spravodajstva a publicistiky
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Ing. Michal Hrivnák
kameraman
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka

Bubeníci do Nitry pricestujú už o pár dní - TS 22. mája 2018, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Už po piaty krát sa Nitra stane centrom pozornosti bubeníkov, perkusinistov a hudobníkov z celého sveta.

Bubeníci do Nitry pricestujú už o pár dní

Festival drumpoint Slovakia 2018 otvára svoje brány už 31.mája. „Do festivalu ostáva pár dní a prípravy vrcholia. Tento rok sa nesmierne tešíme na bubeníkov z krajín V4, ale aj z Brazílie, Anglicka či USA,“ uvádza riaditeľka festivalu Romana Bojdová.

Bubnuje sa na celom Slovensku

Nitra je svojou bubeníckou základňou známa, na Slovensku však vznikajú stále nové bubenícke kapely a zoskupenia aj v iných mestách. „Doteraz som krajinám, kde majú viacero bubeníckych kapiel v jednom meste, trochu závidela. Medzi bubeníkmi tam vládne priateľská atmosféra, spoločne sa stretávajú a tvoria, organizujú workshopy a spolupracujú. Toto sa nám konečne podarilo dosiahnuť aj na Slovensku. Na drumpoint tento rok pricestujú bubenícke kapely z Bratislavy aj spod Tatier,“ informuje Romana. Ich vystúpenia môžete vidieť v piatok počas latino fiesty na Hideparku, či v sobotu na pešej zóne.

Program už nie je len o bubnoch

Nielen milovníci bubnov, ale aj priaznivci latinskoamerickej hudby si na festivale nájdu zaujímavý program. „Postupne sa snažíme záber festivalu rozširovať o hudbu tzv. latino žánru. Oslovujeme interpretov brazílskej ale aj napr. kubánskej hudby a salsy. Do tejto hudby perkusie nesporne patria,“ dodáva Romana.

Počas festivalu vystúpi slovenská formácia Marco Pillo Salsa Band, skupina zložená z brazílskych a rakúskych hudobníkov Grupo de Pagode, či špeciálny hosť DJ Chicote, ktorý hráva vo vychytenom podniku v Rio de Janeiro. Zlatým klincom sobotňajšieho programu v rámci Festivalu chutí Nitrianskeho kraja je trio priamo z Rio de Janeiro a Londýna – Fabio Allman´s Samba Trio. Svätoplukovo námestie roztancuje kubánska kapela Presion Cubana v spolupráci s tanečnou skupinou Sangre Nueva, ktorá si pre divákov pripravila tanečnú školu salsy. Nitru čaká poriadny latino víkend.

Pre viac informácií o programe kliknite na www.drumpoint.sk.

NITRA 22.5.2018

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri