Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

0 eurobankovka z Nitry 10. septembra 2018, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Jej hodnota je veľká 0, ale aj tak ju chce každý mať.

Tento zberateľský fenomén pochádza z Francúzska a dostal sa už aj na Slovensko. Samotný koncept vytvoril v roku 2015 Richard Faille v spolupráci s Národnou bankou Francúzska a s povolením Európskej centrálnej banky. Od roku 2015 sa bleskovo rozšíril do krajín ako je Nemecko, Rakúsko, Španielsko, Portugalsko a mnoho ďalších.

Hlavnou filozofiou je podpora cestovného ruchu a zároveň zachovanie kultúrneho dedičstva krajín Európy. Na Euro Souvenir bankovkách vyrobených z pravého bankového papiera sú zobrazované najvýznamnejšie kultúrne a historické pamiatky, alebo zaujímavé turistické miesta, ktoré môžeme v Európe nájsť. Turisti a zberatelia navštevujú jednotlivé lokality zapojené do tohto konceptu s cieľom skompletizovať si svoju zbierku 0 euro bankoviek.

Zaujímavosťou je aj to, že sa jedná o jediný suvenír, ktorého hodnota časom narastá. Prvé série z roku 2015 a 2016 sa predávajú v cenách od 5 – 60,- €.

Bankovku bude možné nájsť aj v Nitre. Počas tohtoročných osláv Svetového dňa cestovného ruchu, bude dňa 27.septembra o 8.00 spustený predaj 0 eurobankovky v Turistickom informačnom centre Nitra, Štefánikova tr.1, 94901Nitra.

Predajná cena bankovky je 2€, možný je iba osobný odber v limitovanom počte max.10ks/osoba.

Bližšie informácie Vám radi poskytneme na nižšie uvedených kontaktoch.

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri