Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Ak chcete ušetriť energiu, treba sa poradiť o  individuálnom riešení - TS 21. mája 2018, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Ušetriť energiu a znížiť účty za teplo či elektrinu v domácnosti je možné, no univerzálne riešenie neexistuje. Aké opatrenia sú konkrétne pre Vás najvhodnejšie, Vám bezplatne poradia špecialisti Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry počas medzinárodného veľtrhu ELO SYS 2018 v Nitre, ktorý začína v utorok 22.5.2018.

Ak vás zaujíma, do akej miery môžete ušetriť energiu a do čoho je pritom výhodné investovať, určite sa neoplatí spoliehať iba na atraktívne ponuky garantujúce zníženie nákladov za každých okolností. V nich sú väčšinou prezentované iba pozitíva a príklady s výnimočne dobrými výsledkami, ktoré nebývajú v praxi samozrejmosťou. „Ak chcete ušetriť, trvajte na individuálnom riešení a porovnajte si viac ponúk. Reálne dosiahnuteľné úspory energie vždy závisia od množstva okolností. Naši konzultanti vás otvorene upozornia aj na obmedzenia a poradia, o čo sa treba zaujímať v prvom rade,“ uviedla generálna riaditeľka SIEA Svetlana Gavorová.

Vďaka dobrej rade môžete veľa získať pri novostavbe, ale aj pred plánovanou obnovou domu. Ak vyberáte zariadenie na vykurovanie, ohrev teplej vody, alebo sa rozhodujete, či a ako si zabezpečiť v rodinnom dome vlastnú elektrinu, vždy sa oplatí poradiť.  Odborníci SIEA pomôžu aj v prípade využívania obnoviteľných zdrojov energie. V stánku SIEA sú k dispozícii názorné schémy zapojenia jednotlivých systémov, prostredníctvom ktorých vysvetlia, ako fungujú slnečné kolektory, fotovoltické panely, tepelné čerpadlá, kotly na biomasu alebo aj to, ktoré komponenty sú pre životnosť zariadenia dôležité.

Bezplatné poradenstvo je na veľtrhu k dispozícii od utorka 22. mája  do piatku 25. mája 2018. Špecialistov na úspory energie nájdete v areáli výstaviska Agrokomplex Nitra v stánku Žiť energiou, Pavilónu A číslo stánku 17. Tí, ktorí nebudú môcť prísť na veľtrh, môžu o konzultácie požiadať v poradenských centrách ŽIŤ ENERGIOUv Trenčíne, Banskej Bystrici v Bratislave a v Košiciach a na bezplatnej linke 0800 199 399.

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri