Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Bikesharing v Nitre ešte stále tento rok nefunguje. Bude vôbec spustený? 27. mája 2019, Pridal: Daniel Mičík

Blíži sa záver mája a stanovištia, kde sa posledné dva roky nachádzali bicykle na požičanie, zívajú prázdnotou.

Projekt zdieľaných bicyklov začal v Nitre v roku 2017 a počas dvoch rokov bez problémov fungoval. Po zmene nitrianskeho vedenia však tento rok stojany na bicykle zostali prázdne. Zmluva, ktorá bola uzatvorená so spoločnosťou ARRIVA, je podľa mesta spísaná nejasne.

„Zmluva, ktorá bola uzavretá minulým vedením, bola veľmi voľne formulovaná, je teda viacero výkladov tejto zmluvy. Snažíme sa ale nájsť nejaké riešenie,“ povedal Henrich Varga, odborný poradca pre komunikáciu MsÚ v Nitre.

Obe strany by si želali nájsť spoločnú reč a celú vec čo najskôr vyriešiť. Podľa dopravnej spoločnosti sú bicykle a aj celý systém pripravené, čaká sa len na finančné vyrovnanie.

„Momentálne čakáme z mesta, malo by sa to všetko riešiť na mestskom zastupiteľstve 30. mája, no a potom uvidíme, čo ďalej. Ak sa s mestom dohodneme na úhrade tej straty z roku 2018, tak do troch dní bikesharing spúšťame,“ vyjadril sa Juraj Kusy, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA

Nitra má o zdieľané bicykle jednoznačný záujem. Mesto pre prípad, že k žiadnej dohode so spoločnosťou ARRIVA nedôjde, hľadá aj ďalšie spoločnosti, ktoré by tento projekt prevádzkovali.

„Jednáme aj s inými spoločnosťami, či by vedeli bikesharing v Nitre podporiť a prevádzkovať. Jednoznačná vec je, že bikesharing v Nitre bude,” dodal Varga.

Daniel Mičík

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri