Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Zdieľané bicykle arriva bike majú už 10 000 registrovaných užívateľov 20. septembra 2018, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

 

Tlačová správa

Zdieľané bicykle arriva bike sú súčasťou verejnej dopravy v Nitre 14 mesiacov a počet registrovaných užívateľov už prekročil 10 tisíc. Počet prenájmov bicyklov presiahne v septembri hranicu 25 000, pričom len v tomto roku boli zdieľané bicykle v Nitre prenajaté viac ako 18-tisíckrát. Nitra je prvým mestom na Slovensku, kde sa stal bikesharing doplnkom mestskej verejnej dopravy.O službu arriva bike prejavili záujem aj ďalšie mestá.

„Nitra je cyklistické mesto, takže keď sme v júli minulého roka spúšťali službu arriva bike, verili sme, že bude úspešná. Obľúbenosť zdieľaných bicyklov u obyvateľov a návštevníkov Nitry však presiahla naše očakávania. K 31. augustu sa zaregistrovalo už 10 202 užívateľov arriva bike,“ povedala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.Obyvatelia Nitry prichádzajú podľa slov P. Helecz aj s návrhmi na ďalšie zlepšovanie služby. „Často opakujúcou sa požiadavkou je zastrešenie stanovišťa zdieľaných bicyklov pri Mestskom parku. Tento návrh sme predniesli predstaviteľom mesta a predpokladáme, že ho budeme môcť spoločnými silami zrealizovať na jar budúceho roka,“ dodala P. Helecz. O tom, že Nitrania považujú arriva bike za súčasť svojho mesta, svedčí podľa Petry Helecz aj fakt, že na zákaznícku linku a facebookovú stránku ARRIVA na Slovensku nahlásili obyvatelia bicykle odložené mimo stanovíšť. „Aj vďaka záujmu obyvateľov sa arriva bike vyhli väčším problémom, aké mali zdieľané bicykle napr. v Bratislave. Pred pár týždňami nám dokonca jeden Nitran poslal na našu fanpage fotodokumentáciu zničeného bicykla, za čo sme veľmi vďační, “ zdôraznila riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku Petra Helecz.

Nitra je prvé mesto na Slovensku so systémom zdieľaných bicyklov ako doplnkom mestskej verejnej dopravy. Cieľom služby zdieľaných bicyklov je zvýšiť pohodlie a ďalej zlepšovať prepojenie jednotlivých miest pre cestujúcich verejnou dopravou. Najobľúbenejšími stanovišťami v Nitre sú Mestský park, Trieda A. Hlinku – Centro Nitra, Chrenovský most a SPU ŠD Mladosť. Tieto stanovištia sú v centre mesta a pri vysokoškolských internátoch.„Zdieľané bicykle dopĺňajú komplexné riešenie mobility v rámci mesta, a to aj v jeho centre. Je to ďalší zo spôsobov, ako zvýšiť záujem obyvateľov a návštevníkov miest o využívanie mestskej verejnej dopravy,“ zdôraznila P. Helecz. Podľa jej slov  ARRIVA zaznamenala záujem ďalších miest na Slovensku: „Veríme, že v budúcom roku budú Nitru nasledovať ďalšie mestá,“povedala P. Helecz a dodala: „Myslím si, že nielen obyvatelia veľkých miest, akými sú Bratislava, Košice, Trnava či Žilina, ale aj ľudia v mestách veľkosti Piešťan či Levíc by si službu zdieľaných bicyklov zaslúžili.“  ARRIVA preto pripravila riešenie aj pre menšie mestá, vzdialené medzi sebou do 40 km. Rozdiel je v nižších nákladoch vďaka participácii viacerých samospráv v rámci zabezpečenia prevádzky.

Užívatelia zdieľaných bicyklov a nadšenci bicyklovania v Nitre majú možnosť zapojiť sa ešte do konca septembra do fotosúťaže s arriva bike. Vyhrať môžu víkendový pobyt v Prahe pre dve osoby. Stačí si požičať arriva bike, odfotografovať sa s ním na zaujímavom mieste v Nitre a fotografiu uverejniť na sociálnej sieti Instagram alebo Facebook s hashtagom #arrivabikeleto. Na víťaza čakajú dva spiatočné lístky vlakom Arriva Express na trase Nitra – Praha a ubytovanie v trojhviezdičkovom hoteli.Ďalší dvaja autori fotografií s najväčším počtom hlasov získajú ročné predplatné na arriva bike a ďalší traja v poradí balíček reklamných predmetov.Súťaž trvá do poludnia 30. septembra. Víťazi budú zverejnení 10. októbra na webovej stránke arriva bike a na sociálnych sieťach.

Podrobnejšie informácie o súťaži nájdu záujemcovia na https://arriva.bike/fotosutaz-arrivabikeleto/.

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri