Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Čo sa stalo po eurovoľbách s nepoužitými volebnými lístkami? Prečo škôlkari v Nitre zvierajú v rukách volebné lístky ? 27. mája 2019, Pridal: Eva Škandíková

Po víkendových eurovoľbách dosiahla účasť v Nitre presne 25 %.

Nechodia ešte ani do školy, pero ešte nevedia ani poriadne držať, no napriek tomu zvierajú v rukách volebné lístky z víkendových eurovolieb. Reč je škôlkaroch v Nitre. Prečo by sa títo drobci mali zaujímať o lístky s menami kandidátov na poslancov Európskeho parlamentu?

Pretože Nitrianska radnica je zriaďovateľom väčšiny škôlok v Nitre, a preto sa rozhodla, že trištvrtina nepoužitých volebných lístkov pôjde práve materským a základným školám.

Deťúrence síce politici nezaujímajú, no z nepoužitých lístkov si môžu skladať lietadielka alebo ich môžu využiť na kreslenie.

,,Na radnici ostalo doslova tony nenačatých hlasovacích lístkov. Do Nitry prišlo celkovo na paletách až 7 ton hlasovacích lístkov. Vo voľbách sa použila len štvrtina z nich. Presne 1240 balíkov je teraz v zasadačke mestského úradu. V každom z nich je po tisíc hlasovacích lístkov,“ informoval nás hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Tony nevyužitého papiera potešia deti, pretože na radnici sme sa rozhodli, že nepoužité lístky pôjdu práve školám. Ich riaditelia o papiere prejavili záujem. Časť lístkov skončí aj v našich kultúrnych centrách.

Eurovoľby boli špecifické veľkým počtom kandidujúcich strán. Zaregistrovalo sa ich až 31, to je jeden z dôvodov, prečo ostalo také množstvo papiera.

,, Mesto sa rozhodlo tento prebytočný papier využiť. Do zberu tak poputujú iba tie lístky, ktoré obyvatelia použili pri hlasovaní,“ dodal Holúbek.

Eva Škandíková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri