Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Ladislav Tóth
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktorka
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka

Cyklisti, buďte opatrní! 6. júna 2019, Pridal: Daniel Mičík

Niektoré úseky cyklotrás v Nitre, najmä pozdĺž rieky, sú v zhoršenom stave.

Vonku nám pomaly začína leto a to znamená, že v uliciach sa zvyšuje počet cyklistov. Pre niekoho je cyklistika životný štýl, pre iných je to občasné hobby, niektorí ľudia používajú bicykle na cestu do práce. Tieto zdraviu prospešné a životnému prostrediu šetrné dopravné prostriedky používa čoraz viac ľudí. Preto sa v posledných rokoch v Nitre vybudovalo niekoľko nových cyklotrás, a niekoľko ďalších je naprojektovaných. Podľa nedávneho prieskumu OZ Rozbicyklujme Nitru! je u zúčastnených najžiadanejšia práve výstavba nových cyklotrás. Dôležitá je ale aj údržba trás, ktoré už existujú.

„Najviac by ma potešilo, keby sa viem na bicykli pohodlne dostať z Univerzitného mosta cez Štúrovu ulicu až do Mlynáriec. Čo sa týka stavu cyklotrás, je pravda, že sa občas niekde vyskytne nejaká jama, ale nie je to podľa mňa nijak závažné,“ vyjadrila sa nám cyklistka z Nitry.

Po zime sa na viacerých úsekoch objavili rôzne trhliny a prepadliny. Do cesty pretŕčajú niektoré prerastené kríky a stromy. Podľa slov pravidelných bicyklistov sú niektoré trhliny výrazné a človek by sa tam mohol ľahko zraniť.

„Každý rok tam na tých cestách po jari niečo prerastá, ale väčšinou to časom zmizne. Je pravda, že keď si na takom úseku ideme s niekým oproti, tak je to dosť natesno, ale vždy to niekto skôr či neskôr poodtŕha, alebo sa to proste vyjazdí. Väčší problém vidím v tých jamách, niektoré sú fakt hlboké a hrozí tam riziko pádu,“ povedal nám ďalší cyklista.

O údržbu cyklistických trás sa stará Stredisko mestských služieb, no na všetky opravy a úpravy nedisponuje dostatočným rozpočtom. Mesto si je toho vedomé a v budúcnosti plánuje tento problém riešiť.

„Počet, respektíve dĺžka cyklotrás sa v poslednom období výrazne predlžuje, ale rozpočet pre stredisko to zatiaľ výraznejšie nekopíruje. Z uvedeného dôvodu sú opravy momentálne riešené viac na podnet užívateľov cyklotrás, ako úplne systematicky. Veríme, že sa to po doplnení hlavne mechanizmov v budúcnosti zlepší. Mesto samozrejme musí počítať s tým, že počet cyklotrás je väčší  – tomu postupne prispôsobíme aj peniaze určené na ich údržbu a opravy,“ informoval nás Tomáš Holúbek, hovorca Nitry.

Daniel Mičík

 

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri