Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

G+D Mobile Security zavrie svoju prevádzku v Nitre - TS 30. novembra 2017, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Nemecká spoločnosť G+D Mobile Security, svetový líder v manažmente digitálnych identít, sa rozhodla ukončiť svoju činnosť v Nitre v priebehu roku 2018.

Rozhodnutie spoločnosť oznámila 30.11.2017 a bude sa týkať približne 370 zamestnancov závodu. Spoločnosť je pripravená poskytnúť im širokú ponuku služieb a sociálnych balíkov, aby minimalizovala dopady svojho rozhodnutia.

Spoločnosť G+D Mobile Security k tomuto kroku viedol vývoj svetovej produkcie kariet, pričom jej hlavným cieľom bolo harmonizovať a ďalej optimalizovať svoju globálnu výrobu v oblasti personalizačných technológií. Klientov spoločnosti sa toto rozhodnutie nijako nedotkne a spoločnosť im bude naďalej poskytovať svoje služby v nezmenenom režime prostredníctvom svojich existujúcich prevádzok.

Podľa plánu bude mať prepúšťanie zamestnancov spolu s demontážou závodu niekoľko fáz v závislosti od aktuálnych objemov výroby.

Ako vysvetlil prevádzkový riaditeľ Lars Hoppe, Head of global operations G+D Mobile Security, toto rozhodnutie sa im neprijímalo ľahko. „Sme spoločnosť, ktorá si vysoko váži svojich zamestnancov. Chápeme, že naše rozhodnutie zatvoriť závod v Nitre ovplyvní našich zamestnancov a ich rodiny. Preto sme pripravení ponúknuť im všetku potrebnú súčinnosť na to, aby túto zmenu preklenuli čo najľahšie.“

Spoločnosť ponúkne svojim zamestnancom možnosť uplatnenia na voľných pozíciách vo svojich závodoch naprieč Európou, ale tiež aj atraktívne kompenzačné balíky, finalizačné bonusy pri dokončení kontraktu a personálne služby nad rámec svojich zákonných povinností. „Navyše, sme pripravení pomôcť našim zamestnancom s hľadaním novej práce v regióne tým, že nadviažeme kontakt so zaujímavými zamestnávateľmi v regióne. Sme presvedčení, že naši zamestnanci majú mimoriadne cenné zručnosti a budú tak žiadanou posilou pre každého zamestnávateľa,“ dodal Lars Hoppe.

Kontakt pre médiá:

Mario Marcinek, +421 918 854 461

O G+D Mobile Security

G+D Mobile Security je globálna spoločnosť poskytujúca mobilné bezpečnostné technológie so sídlom v nemeckom Mníchove. Spoločnosť je súčasťou skupiny Giesecke + Devrient a má približne 5 800 zamestnancov a tržby vo výške približne 860 miliónov EUR vo fiškálnom roku 2016. Viac ako 50 predajných a partnerských kancelárií a viac ako aj 20 certifikovaných miest pre výrobu a personalizáciu a dátových centier zabezpečuje celosvetovú dostupnosť pre zákazníkov.

G + D Mobile Security spravuje a zabezpečuje miliardy digitálnych identít počas celého ich životného cyklu. Produkty a riešenia spoločnosti využívajú komerčné banky, prevádzkovatelia mobilných sietí, výrobcovia automobilov a mobilných zariadení, obchodné podniky, dopravcovia a zdravotné poisťovne, a ich zákazníci každý deň na zabezpečenie platby, komunikácie a interakcie medzi zariadeniami.

Na Slovensku bol v roku 2005 založený závod v Nitre. V areáli o rozlohe 20.200 m2 vyrába podnik, certifikovaný pre vysoko zabezpečené dátové služby, karty Visa, MasterCard a American Express, doklady totožnosti a karty pre GSM služby.

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri