Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Inscenácia Sám a Esmeralda v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre ukáže aké dôležité je „cestovať“ do sveta fantázie - TS 21. mája 2018, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre pripravuje inscenáciu hry súčasnej švédskej dramatičky Martiny Montelius Sám a Esmeralda. Ide o prvé uvedenie tohto titulu na Slovensku. Premiéra sa uskutoční 1. júna 2018 o 18:00.  

Vo veľkom byte býva Sám veľmi často sám. Jeho otec sa viac zaujíma o udržiavanie poriadku v hrncoch a vo vlastnom živote. Sámove sny a predstavy mu spôsobujú starosti. V dome našťastie žije Sámova stará mama, ktorá má skúsenosti z predajne s rybami a má za sebou záhadnú futbalovú kariéru. Tá otvorí Sámovi dvere do nového sveta. Chlapec v ňom stretáva  slávnu cirkusovú umelkyňu Esmeraldu, ktorá ho naučí všetko o tom, ako vojsť do fantastického sveta obrazov a príbehov.

V komornej hre Sám a Esmeralda zobrazuje dramatička Martina Montelius detstvo svojim osobitým, filmovým spôsobom. Komickým a zároveň miestami smutným spôsobom ukazuje, ako sa fantázia môže stať cestou von z kruhu nudných rodičovských príkazov, podmienok a očakávaní a ako sa zážitky dieťaťa môžu stať skvelým materiálom k umeleckej tvorbe.
Režisérkou inscenácie je Linda Keprtová, ktorá patrí najvyhľadávanejším operným režisérom mladej generácie. Na Slovensku v roku 2013 získala cenu DOSKY za réžiu inscenácie Dialógy Karmelitánok v Štátnom divadle v Košiciach. Autorom hudby je Miloš ORSON Štědroň. Autorom scény je výtvarník Michal Syrový a kostýmy navrhol Tomáš Kypta. Na pohybovú spoluprácu bola prizvaná Magdaléna Čaprdová.
V inscenácii účinkujú: Miroslav Bakura, Henrieta Kolláriková, Oľga Schrameková a Martin Kusenda.

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri