Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Jún v Trafačke bude patriť najmä hudbe - TS 29. mája 2017, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Jún bude patriť skvelej hudbe. Pripravených je 16 hudobných vystúpení. Pokračovať budú aj rodINÉ soboty a počas júna je vo Fotogalérii Trafačka prístupná výstava zakladateľa tohto priestoru, Františka Kolářa, ktorý vystavuje historické techniky - cyanotipia, platinová fotografia a plátno.

 

Jún ponúkne tieto podujatia:

 

. pokračujú (rod)iné soboty        

(rod)INÉ soboty je projekt založený na zážitkovom neformálnom vzdelávaní, ktorý podporuje aktívne trávenie voľného času detí a rodičov. 3.6. vás pozývame POTLAČIŤ SI TRIČKO ALEBO TAŠKU. Workshop bude pozostávať z nahliadnutia do techniky linorytu, teda vyrezávania do linolea a následným otláčaním trochu iným spôsobom. Účastníci si môžu svojpomocne vyrobiť tričko, tašku alebo niečo potlačiť a to bez použitia lisu či zložitých zariadení. Lektor: Igor Hanečák. (Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.)

 

. Dezinformácie, propaganda, konšpirácie: útoky na sebavedomie Slovenska

8.6. sa uskutoční diskusia venovaná dezinformačným aktivitám na Slovensku, ich dopadom na spoločnosť a cestám na presadzovanie pozitívnych tém. V diskusii vystúpi Mário Nicolini, čestný prezident Euroatlantického centra. Diskusiu moderuje Dušan Fischer zo Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku.

 

. júnový trafo.TRH a folkie live vol. 04

11.6. sa uskutoční deviaty trafo.TRH. Komunitné stretnutie susedov, trh s ručnými výrobkami a domácimi produktmi, susedský bazár, rozhovory, skúsenosti či recepty, workshop korálikovania i točenie na hrnčiarskom kruhu. Trh bude trvať od 10:00 do 18:00.

 

O hudobný program počas celého dňa sa postarajú hudobníci z komunity Folkie, ktorej myšlienkou je zjednotiť pesničkárov s cieľom spoločného koncertovania, live sessions a vydávania kompilácií.

 

Program Folkie Live Vol. 04.

11.00 / Viťo Chrappa

12.30 / Bosá Aja

14.00 / Graeme Mark

15.30 / Jerguš Oravec

17.00 / Be Well

 

(Z verejných zdrojom podporil Fond na podporu umenia.)

 

 

. katarzia A ĎALší HUDOBNíCI na noci hudby 

16.6. sa Trafačka sa zapojí do šiesteho ročníka projektu Noc hudby v Nitre. Počas celodennej oslavy hudby sú pripravené koncerty: Zmes akostí, Martin Kubečka, Fiala / Turcerová / Szabó a Katarzia.  Po zotmení sa predstaví Štefan Haládik s projektom Vypočuj si nemý film. (Z verejných zdrojom podporil Fond na podporu umenia.)

 

 

. ĎALšIE PODUJATIA

Každú stredu o 18:30 si môžete prisadnúť k stolu a zadarmo konverzovať s rodeným Španielom.

 

1.6. sa uskutoční absolventský koncert študentiek Súkromného konzervatória v Nitre. Timea Mináriková a Zuzana Knapová zo speváckej triedy Mgr. Jany Maľovej predstavia hudobnú zmes známych šansónov, pop-rockových piesní a toho najlepšieho z ich šesť ročného štúdia.

 

2.6. sa predstaví Kristína Prablesková (spev, piano) a Stano Počaji (gitara), ktorí tvoria duo už vyše roka. Venujú sa prevažne aranžovaniu rôznych zahraničných coverov, či jazzových štandardov. Na koncerte zaznejú hlavne Kristínine slovenské piesne komponované na texty Petra Hupku.

 

4.6. sme si pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pripravili špeciálne popoludnie s hudbou a nemými filmami. Premietať budeme nemé filmy V nedeľu popoludní (1919) a Stan a Oliver na výlete (1928). Hudobný doprovod: Števo Haládik.

 

6.6. pokračuje cyklus koncertov Večer hudby so Súkromným konzervatóriom v Nitre. Študenti odboru hudobno-dramatické umenie zo speváckej triedy Mileny Majerovej: (Miroslava Mázorová, Katarína Veselá, Veronika Zišková, Diana Kicová, Max Kožányi, Natália Lessová, Simona Siková, Hana Launerová, Júlia Vidrnáková) vám spríjemnia večer staršími aj novšími populárnymi piesňami, slovenských, českých aj zahraničných interpretov. Klavírna spolupráca Marek Štrbák.

 

9.6. sa predstaví ama, mladé psychedelické trio pozostávajúce zo štyroch(!), občas z piatich členov. Hrá sviežu zmes progresívneho rocku s experimentálnou ingredienciou v podobe jazzy feelingu reprezentovaného saxofónom či klávesmi, pričom značná časť živých vystúpení je improvizácia.

 

10.6. sa uskutoční šansónový večer Hany Černej, ktorá uprednostňuje piesne s emocionálne podfarbenými textami. Skúšala spievať viacero žánrov, najviac jej však učarovali šansóny. V jej podaní zaznejú šansóny prevzaté od známych interpretov, najväčšiu časť jej repertoáru tvoria piesne Hany Hegerovej a niekoľko autorských piesní.

 

20.6. pozývame na divadelné predstavenie TELÚRSKO. Mladý, nádejný režisér, 5 umeniachtivých báb a Vladimír Sorokin. Vzniklo Telúrsko. Absurdita? Možno. Možno len odvážne zobrazenie Sorokinovho magického sveta, niečoho z nás samých a nášho pohľadu na dnešok. No o čom je dnešný život? Čo sa to okolo nás deje?

 

JÚNOVÝ PROGRAM

 

1.6. (št) o 20:00 – Absolventský koncert Tímea Mináriková a Zuzana Knapová

2.6. (pi) o 19:30 – Koncert Kristína Prablesková & Stano Počaji (vstup 5€)

3.6. (so) o 10:00 – rodINÉsoboty #2: Potlač si tričko / tašku

4.6. (ne) o 16:00 – Vypočuj si nemý film pre deti

 

6.6. (ut) o 20:00 – Večer hudby so Súkromným konzervatóriom v Nitre

7.6. (st) o 18:30 – Španielska konverzácia s inlingua

8.6. (št) o 17:00 – Dezinformácie, propaganda, konšpirácie: útoky na sebavedomie Slovenska

9.6. (pi) o 20:00 – Koncert ama (vstup 2€)

10.6. (so) o 19:00 – Šansónový večer Hany Černej

11.6. (ne) o 10:00 – trafo.TRH

 

14.6. (st) o 18:30 –  Španielska konverzácia s inlingua

16.6. (pi) –  Noc hudby aj v Trafačke

16:00 / Zmes akostí

17:00 / Martin Kubečka

18:00 / Fiala/Turcerová/Szabó

19:30 / Katarzia

21:00 / Vypočuj si nemý film Cesta do nemožna (1904, r.Georges Méliès)

 

20.6. (st) o 20:00 – Divadelné predstavenie Telúrsko

21.6. (st) o 18:30 –  Španielska konverzácia s inlingua

 

28.6. (st) o 18:30 –  Španielska konverzácia s inlingua

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri