Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Máme dôkazy! Na Slovensku sa dejú aj dobré skutky 11. júla 2018, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Nitra a s ňou aj celé Slovensko sa už čoskoro zmení na krajinu dobrých skutkov. Od 16. septembra do 22. septembra štartuje Týždeň dobrovoľníctva, do ktorého sa môže zapojiť naozaj každý s dobrým srdcom a časom.

Počas Týždňa dobrovoľníctva v Nitre i v ostatných slovenských krajoch si bude možné vybrať zmnožstva dobrovoľníckych aktivít, v rámci ktorých budú môcť jednotlivci alebo skupiny (kamaráti, firmy, školy) nezištne pomôcť organizáciám či školám.

Ako sa dá do celoslovenského Týždňa dobrovoľníctva zapojiť, vysvetľuje prezidentka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií Alžbeta Brozmanová Gregorová: „Prihlasovanie pre organizácie je už spustené. Môžu sa prihlásiť cez stránku www.tyzdendobrovolnictva.sk. Musiauviesť základné údaje o svojej organizácii a informáciu o tom, kto bude aktivity koordinovať.Ďalej si zvolia aktivitu, ktorou sa chcú do Týždňa zapojiť – môže ísť o Deň otvorených dverí, dobrovoľnícku aktivitu alebo o rôzne workshopy na tému dobrovoľníctva, ktorými zvýšiapovedomie o dobrovoľníctve.“ Organizácie, školy, či nadácie sa môžu na celom Slovensku naTýždeň dobrovoľníctva prihlasovať do 31. júla. To isté plat aj v Nitre. Pre širokú verejnosť sa prihlasovanie na dobrovoľnícke aktivity spustí od 1. augusta. Bude si naozaj z čoho vyberať.

„V Nitre predpokládme, že pôjde najmä o exteriérové práce ako úprava prostredia, kosenie,maľovanie. Ale určite sa nájdu aj aktivity s klientmi zariadení – spoločenské hry, rozhovory, umelecké dielničky a pod. Minulý rok sa prihlásilo viac ako 50 dobrovoľníkov. Veríme, že tento rok to bude ešte viac. Novinkou bude vyhlásenie top dobrovoľníka a top školskú triedu. Záver týždňa chceme venovať poďakovaniu a zdieľaniu zážitkov počas neformálneho pikniku,”konkretizuje priebeh akcie Mgr. Jana Andreasová z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva.

Týždeň dobrovoľníctva je určený pre všetkých, ktorí by radi venovali svoj čas pomoci iným. Počas Týždňa dobrovoľníctva sa dobrovoľníci zoznámia s novými ľuďmi a zostane v nich dobrý pocitz toho, že pomohli tým, ktorí to potrebujú.

V minulom roku sa do Týždňa dobrovoľníctva na celom Slovensku zapojilo 4535 dobrovoľníkova dobrovoľníčok, ktorí venovali druhým 10 904,5 dobrovoľníckych hodín bez nároku na odmenu.

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri