Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Meno @Nitra - PR 3. októbra 2017, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Komédia, ktorá sa našťastie nestala vám! Zuzana Mauréry, Richard Stanke, Ady Hajdu, Lucia Hurajová a Kamil Mikulčík sa v pondelok 13. 11. v Nájomnej jednotke 210 v Nitre predstavia v hre na pravdu, ktorá ukáže, ako jeden večer neľútostnej úprimnosti zamáva so vzťahmi.

Ponorte sa do hry na pravdu a zistite, ako jeden večer neľútostnej úprimnosti zamáva s rodinnými aj kamarátskymi vzťahmi. Zuzana Mauréry, Richard Stanke, Ady Hajdu, Lucia Hurajová, Kamil Mikulčík sa predstavia v brilantnej hre podľa najlepšej francúzskej tradície.

 

Pierre Garaud žije aj s manželkou Elisabeth naoko usporiadaným parížskym životom. Keď Elisabethin brat Vincent aj so svojou tehotnou ženou Annou a rodinným priateľom Claudom prídu ku Garaudovcom na večeru, spustí sa séria dohadov o tom, aké meno chcú dať budúci rodičia svojmu dieťaťu. Nevinné priateľské rozhovory pri večeri napokon vyústia do odhaľovania tajomstiev, ktoré zásadne zasahujú do života celej rodiny.

 

“Je to príbeh dlhoročných priateľov, ktorí sú navyše zviazaní aj rodinnými väzbami. Poznajú sa teda celé roky. Vedia, ako si zo seba navzájom uťahovať, kde sú ich slabé a silné miesta, hrajú medzi sebou rôzne hry, ktoré sú na hrane toho, aby sa z priateľstva stala nenávisť. Ale príbeh tejto hry nás presvedči, že ani po 20 rokoch priateľstva o sebe nevedia všetko – vlastne nevedia to najdôležitejšie,” hovorí o hre jej režisér Jakub Nvota.

 

Inscenácia Meno pochádza od francúzskej dvojice Matthieu Delaporteho a Alexandre de La Patellièreho. S obrovským úspechom sa hrala v Paríži, kde sa stala po svojom uvedení komédiou roka a získala Molièrovu cenu. Neskôr ju uviedli v šestnástich ďalších krajinách a v roku 2012 vznikol na jej motívy vo Francúzsku aj celovečerný film. Na Slovensku uvádza hru Štúdio L+S.

 

  1. 11. (pondelok)

Štart: 19:00 hod.

Lístky: bit.ly/PredpredajMeno

 

Event: facebook.com/events/1975550239354939/?fref=ts

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri