Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Na Nitránskom rínku nájdete tvorbu umelcov, farmárov i remeselníkov 20. mája 2019, Pridal: Monika Hozáková

V sobotu sa Svätoplukovo námestie zmení na trhovisko. Nenechajte si ujsť príležitosť podporiť kreatívnych predajcov a zabaviť sa pri sprievodnom programe.

Najbližšiu sobotu sa koná už tradičný Nitránsky rínek, kde si môžete s priateľmi a rodinou vychutnať dobré jedlo, zabaviť sa pri kultúrnom programe a podporiť kreatívnych remeselníkov. „Podujatie má v prvom rade slúžiť na propagáciu kreatívnych ľudí, mladých umelcov a celkovo oživenie kultúrno-spoločenského života v meste Nitra,“ povedal Pavol Obertáš z občianskeho združenia Nitrafiesta, ktoré Nitránsky rínek organizuje.

Vaše chute určite potešia rôzne špeciality ako zemiakové placky, plnené zemiakové guľky, cigánska v žemli, hot-dogy alebo chrumkavé posúchy. Ak budete mať chuť na niečo sladšie, čakajú vás tu aj palacinky, plnené trdelníky, cukrová vata či výber medov od skúsených včelárov. Na rínku nájdete aj veľký výber korenín alebo domácich zaváranín.

Ak by ste počas bohatého programu vysmädli, môžete si vybrať z množstva alko i nealko nápojov. Pre pivárov bude možnosť ochutnať viac druhov pív z malých remeselných pivovarov. Určite sa však budú mať na čo tešiť aj vinári. Okrem toho budú pripravené domáce limonády, miešané nápoje, aj výber sypaných čajov alebo čerstvo namletá káva s neopísateľnou vôňou.

Na rínku tiež nájdete mnoho hand-made predajcov s bižutériou, výrobkami z dreva, šitými bavlnenými hračkami, vreckami, bytovým textilom i pomocníkmi do kuchyne. Pokiaľ by ste chceli oživiť šatník, aj toto vyrieši návšteva Nitránskeho rínku. Nájdete tu dámske a detské šaty šité z látok potlačených autorskými akvarelovými maľbami, aj tričká či tenisky s originálnou potlačou. Fanúšikov prírodnej kozmetiky poteší ponuka prírodných mydiel, tuhých šampónov alebo olejov.

Nakupovanie na trhu vám spríjemní rozmanitý sprievodný program. „Súčasťou sprievodného programu budú rôzne workshopy, aktivity, hudobné vystúpenia, či už mladých amatérskych kapiel, takisto aj tanečných zoskupení,“ povedal Pavol Obertáš. Prvým účinkujúcim na rínku bude o 10.15 hod. hudobná dvojica Kráľová & Kompas. O 14.00 vystúpi s piesňami Karla Kryla Milan Tarina + klipers. O 15.30 hod. je pripravené divadelné vystúpenie bábkového divadla Lienka. O 16.10 vám zatancuje LaGuiri & Akadémia tanca a o 17.00 hodine vystúpi hudobná skupina Pell-Mell 59.

Zdá sa, že organizátori pri príprave jarného Nitránskeho rínku mysleli na rozmanitosť, aby potešili všetkých návštevníkov. „Rínek je určený pre všetky vekové kategórie, každý si tu nájde zábavu, predajcov, svoj program,“ doplnil Pavol Obertáš. V poradí šiesty ročník podujatia sa koná už v sobotu 25. 5. 2019, od 9.00 do 20:00 na Svätoplukovom námestí v Nitre a opäť ponúkne priestor pre stretnutia a zážitky pri dobrom jedle a hudbe.

 

Monika Hozáková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri