Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Narodeninová garden party: Čo všetko vám nesmie chýbať? 25. júna 2021, Pridal: Mgr. Mária Geierová

Čaká vás narodeninová oslava a neviete, kde ju usporiadať? Zabudnite na prenájom sály alebo dekorovanie obývačky. Jar a leto sú ako stvorené na vonkajšiu záhradnú párty. Pripravte sa správne a s predstihom, aby vám deň pred ňou nič nechýbalo.

Buďte pripravení na každé počasie

Aj napriek tomu, že letné mesiace sú charakteristické vysokými teplotami, počítajte s úplne všetkým. Nikdy neviete, kedy slnko zmizne a začne pršať. Krátky, no silný dážď, dokáže zničiť všetko jedlo i dekorácie.

Na záhrade by ste preto mali mať veľký stan, pod ktorým bude stôl s jedlom a stoličky. Ak do stanu nechcete investovať, pokojne kúpte veľké slnečníky a postavte ich vedľa seba, ktoré môžete neskôr využiť aj pri kúpaní, opaľovaní a trávení času vonku.

zdroj: Shutterstock.com

Vhodné dekorácie

Záhrada poskytuje veľa možností, ako ju ozdobiť a doplniť. Dôležité je ale myslieť na to, že je omnoho väčšia, ako napríklad vaša obývačka. Pri nákupe dekorácií preto vyberajte väčšie kúsky.

Ak chcete mať na záhrade štýlovú párty, tak do nej vneste trochu exotiky. Veselé farebné kombinácie, exotické jedlá, koktejly a latino hudba rozhodne nesmie chýbať. Keď sa zotmie, stavte na svietniky a lampáše, ktoré počas večera poskytnú tlmené svetlo. Vytvoríte pomocou neho príjemnú atmosféru. Na stromy zaveste svetielka, nafúkajte balóny alebo kúpte lampióny.

Rada odborníka

Praktickým doplnkom sú fakle s olejom proti komárom. Osvetlia väčší priestor, zaujmú a pritom vás večer ochránia pred nepríjemným hmyzom.

Základom je jedlo

Chutné jedlo je základom celej párty. Problém je však v tom, že nákup často zaberá príliš veľa času. Ušetrite ho a využite na niečo iné. Jednotlivé potraviny si objednajte z obchodov s donáškou.

Z jedál na garden party sú najlepšie grilované pochúťky, prípadne menšie kanapky, ktoré sa dajú zjesť na jeden alebo dvakrát. Dezerty vyberajte skôr suché, bez krémov. Vonku vydržia aj niekoľko hodín.

Plus, k jedlu patrí ešte jedna vec. Sú ňou správne nádoby s uzáverom, ktoré sa postarajú o to, aby vám naň nechodil otravný hmyz.

zdroj: Shutterstock.com

Pohodlné sedenie

Na párty sa máte dobre najesť, pobaviť sa a oddýchnuť si. Na oddych sú najlepšie pohodlné kreslá s vankúšom a hojdačky. Niekedy zas postačia len veľké vankúše roztrúsené po zemi.

K stolu pri konzumovaní jedla budete potrebovať klasické stoličky, ktoré stačí priniesť zvnútra.

Originálne darčeky

Darčeky sú samozrejmosťou, ktorá nesmie chýbať. Pri dekorovaní záhrady a riešení všetkých vecí spojených s párty však na ne môžete zabudnúť. Narodeninový darček by mal byť originálny, no musí pritom vystihovať obdarovanú osobu.

Inšpirujte sa internetom a zistite, čo by sa mohlo vášmu blízkemu hodiť. Vyhnite sa poukážkam či iným univerzálnym veciam. Nepotešia tak, ako niečo vybrané od srdca. Kúpu darčeka rozhodne nepodceňujte.

zdroj: Shutterstock.com

Aby sa vám dobre jedlo a pilo

Jedenie vonku je úplne iné, ako vo vnútri. Stoly nie sú tak stabilné, čo spôsobuje, že porcelán sa môže kedykoľvek zničiť a rozbiť. Papierový servis však tiež nie je žiadnou výhrou. Okrem toho, že nie je dobrý pre životné prostredie, vyzerá lacno a často cezeň niečo pretečie.

Dobrou voľbou je znovupoužiteľný tvrdený plast. Dnes ho nájdete v širokom zastúpení a v rôznych farebných prevedeniach. Použiť k nemu môžete klasický príbor. Keďže sú taniere tvrdé, kovový nôž či vidlička ich nezničia.

V rámci nápojov stavte na pekné džbány z hrubého skla. Veľkým trendom sú tzv. “mason jar”, ktoré pripomínajú poháre na zaváranie. Nerozbijú sa ľahko a vyzerajú štýlovo.

zdroj: Shutterstock.com

Užite si garden párty ako sa patrí

Spravte si tú najlepšiu párty vo svojej záhrade už toto leto. Najlepšie na všetkom je, že nemusíte oslavovať len narodeniny, ale aj pokojne iné sviatky, výročia, prípadne vôbec nič. Stretnite sa s priateľmi, porozprávajte sa a užite si príjemný deň alebo večer.

zdroj: Homify.com.ve

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri