Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Nitra postupuje do finále. Vyhrala vo Zvolene 1:4. 6. apríla 2019, Pridal: Daniel Mičík

HK Nitra porazila v rozhodujúcom siedmom zápase semifinále hokejistov HKM Zvolen na ich ľade 1:4 a postupuje tak do finále. V ňom sa stretne s Banskou Bystricou, ktorá sa tento rok pokúsi dosiahnuť majstrovský hattrick. Prvý duel finále sa odohrá 9. apríla o 18:00 v Banskej Bystrici.

Zápas sa pre Nitru začal najlepšie ako len mohol. Už po 41 sekundách sa menilo skóre stretnutia na 0:1, keď Korímovu tvrdú strelu od modrej dorazil do brány Kerbashian. Na konci 8. minúty sa po chybe Frasera dostal do veľkej šance Buček, keď sa rútil sám na bránu. Brankár domácich Skapski ho však vychytal. Zvolen sa snažil, dostal sa do viacerých šancí, najmä po Mezeiovom vylúčení v 9. minúte. Šimboch ale svojich spoluhráčov podržal. V 17. minúte sa znovu tešili hostia, Korímova strela skončila za chrbtom brankára domácich.

V 22. minúte bol za hru so zdvihnutou hokejkou vylúčený Pupák. Počas presilovky sa do najväčšej šance dostal Mitchell, odkrytú bránu však netrafil. Presilovú hru si zahrala aj Nitra, keď si na trestnú lavicu v 27. minúte sadol za podrazenie Zuzin. Nitra však výhodu o jedného muža nevyužila. Veľkú šancu mal v 32. minúte Handlovský, ani on však neskóroval.

Hráči Zvolena sa pokúšali zvrátiť stav zápasu a v úvode tretej tretiny znížili na 1:2. Počas presilovej hry sa spomedzi kruhov presadil Mitchell. Zvolen pokračoval v útočnej hre a v nasledujúcich minutách zápasu dostal Nitru pod tlak. Veľké šance mali Handlovský, Chovan, Kytnár, neskôr znova Mitchell. Šimboch bol ale pre hostí veľkou oporou a ďalší gól už neinkasoval. V 48. minúte nastrelil Lantoši strelou od modrej tyčku. Zápas sa rozhodol v 58. minúte keď po peknej akcii Scheidla s Lantošim prvý menovaný zmenil skóre stretnutia na 1:3. O minútu neskôr zvýšil na konečných 1:4 Buček gólom do prázdnej brány.

Domáci nevyužili v rozhodujúcom zápase o postup výhodu domáceho ľadu. O to sa postarali najmä fanúšikovia Nitry, keď ich do Zvolena dorazilo 600 a výhodu domáceho ľadu si tak priniesli so sebou. Hokejistov Nitry po zápase čakalo po príchode domov milé prekvapenie, keď sa pred Nitra Arénou zhromaždili stovky ľudí, aby im mohli osobne zagratulovať k postupu.

Semifinálová séria medzi Nitrou a Zvolenom sa končí pomerom 4:3. Zvolen sa tak v ročníku 2018/2019 umiestňuje na bronzovej pozícií.