Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Nitra šiesty zápas na domácom ľade nezvládla, séria sa rozhodne vo Zvolene 4. apríla 2019, Pridal: Viktória Baranová

HK Nitra v šiestom zápase semifinálovej série nevyužila šancu na postup. Podľahla Zvolenu 1:4. Barani z Banskej Bystrice si tak na svojho finálového súpera musia ešte počkať. Séria pokračuje siedmym zápasom v piatok.

Všetkých fanúšikov Nitry ešte pred začiatkom zápasu potešil fakt, že sa v hľadisku nachádzal Kris Veersteg, starší brat Mitcha Veerstega, ktorý v HK Nitra pôsobí už tretiu sezónu. O tomto skúsenom krídelníkovi, ktorý okrem iného vyhral dvakrát Stanley Cup, sa už dlhšie špekuluje, žeby sa mohol v HK Nitra pripojiť k svojmu bratovi.

Káder Nitry sužujú početné zranenia a tak bolo ešte pred začiatkom zrejmé, že tento zápas bude náročný. Začal sa nátlakom Nitry, keď sa ich hráči dostali do niekoľkých šancí, vrátane nájazdu Scheidla. Skóre sa však nemenilo a hra sa postupne vyrovnala.  Do prvej väčšej šance sa hráči Zvolena dostali až v 8. minúte, keď domáceho brankára Hanuljaka prekonal Růžička. V 11. minúte sa skóre stretnutia menilo znova, keď strelu od modrej na dvakrát trafil do brány znovu Růžička. O pár sekúnd neskôr nastala nepríjemná situácia, keď domáci Bortňák narazil hlavou do rohu otvorenej striedačky Zvolena a odišiel predčasne do kabíny. V Nitre však aj napriek nepriaznivému výsledku panovala výborná atmosféra a hráči sa snažili vývoj zápasu otočiť. V 14. minúte dostal puk do brány hostí Scheidl a stav stretnutia sa zmenil na 1:2. Tento gól si rozhodcovia nechali overiť u videorozhodcu. Gól však platil a Nitra sa dostala do zápasu. Nasledovali dve presilovky domácich, kde sa Zvolen dostal pod výrazný tlak, skóre sa už ale do konca prvej tretiny nezmenilo.

Druhá tretina začala vyrovnane, oba kluby hrali takticky. Hneď od začiatku tretiny sa do zostavy Nitry vrátil Bortňák a jeho zranenie tak snáď nebolo nijak vážne. Čas plynul rýchlo, hralo sa  bez prerušovania, no do nijakej výraznej šance sa ani jeden z klubov nedostal. Najväčšia šanca Nitry prišla v 34. minúte, keď počas presilovky Rais dvakrát nevyužil pekné prihrávky od Slováka.

Zvolen hneď z úvodu tretej tretiny získal výhodu presilovky a dostal sa do niekoľkých lepších šancí, Vandane nastrelil žŕdku Hanuljakovej bránky. Skóre sa však nemenilo až do 49. minúty, kde počas ďalšej presilovky zvýšil vedenie Zvolena Obdržálek na 1:3. Nitra sa snažila bojovať z plných síl, ale séria oslabení v už tak zraneniami zúženom kádri si vybrala svoju daň. Zvolen hral v tretej tretine dôsledne a Nitru do ničoho nepustil. V závere stretnutia ešte Mitchell zvýšil na konečných 1:4 strelou do prázdnej brány. Napriek víťazstvu Zvolena fanúšikovia Nitry svojich hráčov povzbudzovali až do záverečného hvizdu a ešte aj dlho potom. Po víťaznom odchode Zvolenčanov do kabín, sa celý káder Nitry vrátil na ľadovú plochu poďakovať sa za výbornú atmosféru, čo vyústilo do niekoľkominútového tlieskania a spievania. Treba spomenúť aj zhruba 100 fanúšikov Zvolena, ktorí prišli svoj klub podporiť pod Zobor a počas celého zápasu svoje mužstvo neúnavne podporovali.