Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Ladislav Tóth
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor

Nitrianska galéria prezentuje najnovšie diela, umelca Jána Kekeliho 4. novembra 2018, Pridal: Viktória Baranová

Nitrianska galéria sprístupnila výstavu Jána Kekeliho od  19.10.2018, s názvom Vágny scenár. Ján Kekeli je slovenský umelec mladšej generácie, ktorý sa venuje hlavne fotografickému médiu a svojím prejavom balansuje medzi dokumentárnou a výtvarnou fotografiou. Výstavou nadväzuje autor na svoj predchádzajúci projekt s názvom Malá scéna. V názvoch výstav je hlboké prepojenie ktoré súvisí s umelcovou pozíciou v ktorej sa ocitá. Autor už nie je len dokumentátorom danej reality, ale stáva sa z neho režisér a tvorca inscenácie.

Zaujímavá inštalácia diel v galerijnom priestore, dodáva fotografiám dramatickosť zachytenej scény. Autor môže zaujať aj tým, že vystavené diela situuje do ležiacej, horizontálnej polohy alebo ich necháva opierať sa voľne o stenu, čím vytvára pocit plochého (2D) média. Fotografie by sme mohli zaradiť ako zátišie, keďže zaznamenávajú náhodné a štylizované zoskupenie predmetov. Taktiež si Kekeli všíma, bežne prehliadané výjavy z každodennej reality.

Výstava ako celok predstavu dejstvo hry, ktoré nemôžeme síce úplne prečítať , ale napriek tomu nás niečo k nemu silne priťahuje. Vágny scenár tiež obsahuje skrytú symboliku osobnosti autora a jeho prežívanú samotu, pocity opustenia a uzavretosti pred vonkajším svetom. Výstava trvá do 2.12. ,  tak nepremeškajte jedinečnú príležitosť, nazrieť do myšlienok umelca Jána Kekeliho.

Viktória Briešková, praktikantka

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri