Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Týždeň Nitrianskej galérie 15. mája 2019, Pridal: Daniel Mičík

V sobotu, 18. mája, si pripomenieme Medzinárodný deň múzeí a Nitrianska galéria si v týždni okolo tohto dňa pripravila celý rad vzdelávacích a kultúrnych aktivít.

Cieľom Medzinárodného dňa múzeí je prilákať do múzeí a galérií čo najviac ľudí a preto sa tento deň spája s množstvom osobitých akcií, aktivít a podujatí. Múzeá a galérie po celom svete každoročne organizujú a plánujú vlastné programy, vďaka ktorým sa snažia naplniť svoje haly návštevníkmi. Nitrianska galéria, ktorá sídli na Župnom námestí, nie je výnimkou. Týždeň Nitrianskej galérie začal v utorok 14. mája a potrvá do nedele 19. mája.

Pripravené sú výtvarné dielne zamerané na rôzne techniky a rozvíjanie tvorivých zručností pre školopovinné deti a mládež. Návštevníkom bez vekového obmedzenia sú určené poobedné workshopy a večerné akcie ako napríklad koncert, stretnutie so zaujímavými umelcami, premietanie krátkych animovaných filmov, tanečné vystúpenia alebo rôzne iné kreatívne podujatia. Kompletný program môžete nájsť priamo na stránkach galérie. Príďte spoznať, ako funguje galéria, čo sa v nej robí alebo čo všetko sa v nej dá nájsť.

Daniel Mičík

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri