Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Ladislav Tóth
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka

Nová sezóna na novom javisku - TS 17. augusta 2018, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Staré divadlo Karola Spišáka nie je žiadna starina! Väčšinou si divadelníci v lete užívajú príjemné dovolenkové chvíle,  no Staré divadlo ani počas prázdnin nezaháľalo a  v letných mesiacoch sa pustilo do tvrdej práce.

TLAČOVÁ SPRÁVA

Počas horúceho leta sa v nitrianskom bábkovom divadle svedomito pracovalo, aby si diváci mohli už v druhej polovici septembra vychutnať pestré divadelné zážitky na novom javisku. V auguste prebehla rozsiahla a kompletná rekonštrukcia javiska Veľkej sály, ktoré už pomaly dosluhovalo a potrebovalo akútnu revíziu. Následne v  septembri pristúpi divadlo k nevyhnutnej výmene výkonnostných jednotiek scénického osvetlenia javiska, ktoré už boli po tridsiatichšiestich rokoch prevádzky zastaralé, z polovice nefunkčné a nespĺňali parametre na bezproblémovú a úspornú prevádzku. Tak sa po viac ako tridsiatich rokoch budú môcť nitrianski bábkari smelo postaviť na nové dosky, ktoré znamenajú svet aj v novom svetle.

Výmena javiska veľkej sály je ďalším krokom k naplneniu plánu celkovej rekonštrukcie divadla, ktorý sa stanovil pri nástupe Martina Kusendu do funkcie nového riaditeľa. Detskí diváci sa môžu tešiť na nové voňavé javisko, na ktorom už 14. septembra uvidia obnovenú premiéru inscenácie Danka a Janka podľa knihy Márie Ďuríčkovej v réžii Kamila Žišku. Veselé príbehy dvoch neposedných dvojičiek stvárnia na scéne a s bábkami scénografky Márie Herodekovej a za sprievodu scénickej hudby Matúša Uhliarika herci divadla Martina Slobodová, Jana Labajová a Michal Kalafut.

Finančné prostriedky na rekonštrukciu javiska a výmenu výkonnostných jednotiek vo výške sedemdesiatdvatisíc eur poskytol zriaďovateľ divadla Nitriansky samosprávny kraj. Vedenie divadla si k symbolickej oslave nového javiska pripravilo aj netradičné prekvapenie a to, že divadelné dosky zo starého javiska daruje všetkým kolegom divadelníkom, ktorí na tomto javisku doposiaľ účinkovali.

 

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri