Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Vodiči a chodci pozor! Rozkopávky na Jurkovičovej ulici spôsobujú dopravné a parkovacie obmedzenia 16. mája 2019, Pridal: Daniel Mičík

Na sídlisku Klokočina 1 začala Nitrianska teplárenská spoločnosť s modernizáciou vykurovacieho systému.

Na základe schváleného investičného plánu zahájila NTS práce na stavbe „Náhrada jestvujúcich kotolní v sústave vykurovania Nitra – Klokočina a Diely za centrálny rozvod tepla s domovými odovzdávacími stanicami tepla“. V tomto roku sa budú realizovať na sídlisku Klokočina 1, v roku 2020 na sídlisku Klokočina 2, v 2021 to bude Klokočina 3 a v roku 2022 celé sídlisko Diely. Začalo sa s rozkopávkami na Jurkovičovej ulici, pokračovať budú po celom sídlisku počas celého leta.

Stavebné práce priamo ovplyvnia život obyvateľov. Budú dočasné dopravné obmedzenia, parkovacie obmedzenia a celkovo dočasne sťažený pohyb po sídlisku.

„Ľudí chcem požiadať o trpezlivosť, ide o modernizáciu vykurovacieho systému a tým pádom aj o zvýšenie komfortu samotných obyvateľov bytových domov. Bez tých rozkopávok to bohužiaľ nejde, sú naplánované najvhodnejšie ako sa dá. Čo sa týka dĺžky rozkopávok, nebudú viac ako mesačné. Najdlhšie by v danej lokalite mali trvať 2-3 týždne, maximálne 30 dní, záleží aj od počasia. Modernizácia systému, na celom sídlisku Klokočina 1, má byť do začiatku vykurovacej sezóny tohto roku zrealizovaná. Pre obyvateľov sú takéto rozkopávky a s tým spojené obmedzenia vždy nepríjemné, ale to vynovenie vykurovacieho zriadenia a teda aj šetrenie a menej tepelných strát, je aj v ich záujme,“ povedal nám Pavol Obertáš, poslanec Mestského zastupiteľstva v Nitre.

 

K veci sa v informatívnej správe vyjadril aj predseda predstavenstva NTS, Jaroslav Šinák. „Snahou NTS je počas budovania nových systémov rozvodov tepla a odovzdávacích staníc tepla zabezpečovať kvalitné dodávky pre ústredné vykurovanie a neobmedzovať dodávky teplej vody. Vzhľadom na krátkosť letného obdobia a doteraz nepriaznivé májové počasie, musí byť harmonogram prác prispôsobený tak, aby boli v septembri nové tepelnotechnické zariadenia sídliska Klokočina 1 pripravené na novú vykurovaciu sezónu.“

Daniel Mičík

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri