Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Rybári, lovci a chovatelia sa zídu v Nitre - PR 21. februára 2018, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Najlepšia výstava pre rybárov, poľovníkov a včelárov sa uskutoční od 23. do 25. februára na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

Koniec februára bude o človeku a prírode. Do tohto spojenia nazrú návštevníci výstavy Rybárstvo, Poľovníctvo a Včelárstvo cez umenie lovu, či už rýb alebo zveri a na svoje si prídu aj chovatelia včiel či milovníci ich produktov.

Spojenie týchto troch hobby výstav do úspešného celku s každoročne narastajúcou návštevnosťou vyžadovalo zmenu koncepcie a tak sa môžete tešiť na veľký pavilón F pre rybárov a poľovníkov a celý pavilón A pre včelárov.

9. ročník kontraktačno-predajnej výstavy Rybárstvo a Poľovníctvo je určená pre všetkých priateľov prírody, rybárčenia či poľovania. Pre návštevníkov vystavovatelia pripravia množstvo horúcich noviniek – rybárskych prútov, krmiva, poľovných zbraní a psov. Pre tých najmenších bude určite zaujímavé nadrozmerné akvárium plné rôznych sladkovodných rýb z okolitých krajov, simulátor zdolávania sladkovodných rýb či expozícia trofejí zveri s unikátom druhej najsilnejšej trofeje muflóna lesného na svete. Novinkou na výstave bude prezentácia Klubu chovateľov slovenských hrubosrstých stavačov s interaktívnou prednáškou o našom národnom plemene.

Návštevníci či vyznávači lovu tak majú už pomerne skoro možnosť prehliadnuť si a vyskúšať to najnovšie náradie a trendy lovu na najbližšie obdobie. Podujatie obsahuje množstvo inštruktáží, ukážok či workshopov. Súťaže a rôzne trenažéry pútajú pozornosť nie len aktívnych lovcov rýb či zveri, ale aj ich rodinných príslušníkov všetkých vekových kategórií.

Už štvrtý ročník sprievodnej výstavy včelárstva si u návštevníkov získal obdiv natoľko, že tento rok pokračuje s vyhodnotením Medovinky roka spojené s verejnou degustáciou. Cieľom výstavy bude takisto prezentácia včelárstva a všetkých jej darov, ktorými dokáže človeka obohatiť. Práca včelára, ako každá iná, nie je ľahká, no oproti niektorým, prináša naozaj sladké zadosťučinenie. Pre návštevníkov budú pripravené bohaté prezentácie, ukážky, ochutnávky a tiež projekcie náučných videodokumentov. Novinkou bude prezentácia projektu BLESABEE – odborný kurz k biovčelárstvu a poradenstvo ako čerpať dotácie z NP 135/2017 Z.z.

Výstava sa stáva čoraz obľúbenejšou a rozhodne si počas jej konania na výstavisku prídu na svoje aj celé rodiny vášnivých rybárov i poľovníkov. Nenechajte si ujsť toto jedinečné podujatie a zavítajte posledný februárový víkend do Nitry!

Video spot: https://www.youtube.com/watch?v=eoQuKCNCSYI

Viac info: http://www.agrokomplex.sk/vystavy/rybarstvo-polovnictvo-a-vcelarstvo-2018/detail/aktuality/

 

 

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri