Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Trafačka v auguste privíta Katarínu Korcek, pripravená je aj muzikoterapia a brunch - TS 27. júla 2017, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Do 23.augusta je prístupná Výstava pohľadníc a fotografií starej Nitry, ktorú vystriedajú obrazy Kataríny Čáporovej. Program bude už tradične patriť kvalitnej hudbe a v auguste potešíme aj chuťové bunky.

   August ponúkne tieto podujatia:

. autorské piesne kataríny korcek ale aj spomienka na Made II Mate

Speváčka a autorka textov i hudby Katarina Korcek pôsobí na domácej hudobnej scéne viac ako dvadsat‘ rokov. Pôvodom je Slovenka, do roku 1990 žila v USA, následne sa vrátila do svojho rodiska. V 90-tych rokoch spievala a tvorila v populárnych formáciách Accidents Happen a Made II Mate, koncom minulého storočia založila vlastný projekt Lady Kazoo. Popritom spolupracovala s najznámejšími interpretmi a skupinami z domácej i českej hudobnej branže ako napr. Peter Lipa, Jana Kirschner, Richard Müller, Andrej Šeban, Marián Čekovský, Robo Roth, Hex, IMT Smile, Para, Dara Rollins, David Koller, Lenka Dusilová, Slobodná Európa a mnohými ďalšími.

18.8. sa predstaví so svojou doprovodnou skupinou. Repertoár obsahuje Katkine autorské a spoluautorské piesne, spomienku na Made II Mate a zopár obľúbených coverov.

. brunch s nádychom Blízkeho východu

OZ Mareena a Pokoj a dobro – pomoc utečencom pozývajú 20.8. na brunch s nádychom Blízkeho východu, na ktorom vás bude čakať dobré jedlo aj dobrá spoločnosť. Pri spoločnom stole sa budete môcť porozprávať s ľuďmi z Iraku, ktorí si v Nitre našli svoj nový domov a ktorí pri tejto príležitosti pripravia ochutnávku svojej kuchyne. Pochváľte sa svojím obľúbeným receptom – prineste so sebou koláč, šalát alebo iné slané či sladké jedlo, ktorým by ste radi ponúkli ostatných, a spestrite ponuku nášho stola. Nudiť sa u nás nebudú ani tí najmenší, ktorých zabavíme detskými tvorivými dielňami.

 

. ĎALšIE PODUJATIA

5.8. pokračujú (rod)INÉ SOBOTY, ktoré budú venované muzikoterapii. Hravým spôsobom sa zameráme na relaxáciu, zmiernenie stresu a upokojenie mysle prostredníctvom zvukov.

(Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.)

 

6.8. sa stretneme na FLAAM grilovačke, na ktorej organizátori predstavia štvrtý ročník FLAAM festivalu. Pripravená je barbecue s organizátormi a Bilčo z Kýblu Mačiek s gitarou.

 

25.8. pozývame na výstavu obrazov Kataríny Čáporovej a koncert spriatelených kapiel HŔŔ NA NE a EIGHT CHANCES. Katarína Čáporová je fotografka a výtvarníčka. Výtvarnému umeniu a fotografii sa venuje prakticky od školských rokov. Pracuje s rôznymi médiami a kombinovanými technikami. Začína sa venovať grafike a textilu. Napriek miestami razantnej maľbe zostávajú jej obrazy výsostne ženské, ako atmosférou tak aj výberom tém.

 

AUGUSTOVÝ PROGRAM

 

5.8. (so) o 10:00 – (rod)INÉ soboty #4: Muzikoterapia

6.8. (ne) o 17:00 – FLAAM grilovačka

 

18.8. (pi) o 19:30 – Katarina Korček & band (5€ – predpredaj lístkov v Trafačke)

20.8. (ne) o 11:00 – Nedeľný brunch v Trafačke

25.8. (pi) o 18:00 Výtvarno-hudobné mecheche

18.00 – zahájenie výstavy Kataríny Čáporovej

18.30 – koncert  HŔŔ NA NE / trip pop/

19.30 – koncert  EIGHT CHANCES /industrial rock/

 

 

 

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri