Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Trendy v bývaní 2021: Čo by vám rozhodne nemalo chýbať? 10. mája 2021, Pridal: Mgr. Mária Geierová

Rok 2021 je v plnom prúde a vy ste sa rozhodli, že prerobíte svoju domácnosť? V takom prípade by ste sa mali inšpirovať trendmi, ktoré so sebou priniesol. Okrem dvoch farieb roka môžete staviť na nadčasové štýly či rôzne kombinácie farieb. Čo bude nasledujúce mesiace „in“?

Zamerajte sa na sivú a žltú

Farba roka vždy nastoľuje určitý základ, na ktorom sa následne stavia. Tento rok je však trochu iný. Spoločnosť Pantone vybrala rovno dva odtiene, a to sivý a žltý. Ak chcete moderný a príjemný domov, určite ich spolu skombinujte.

Sivá farba v interiéri by mala tvoriť základ. Je jemnejšia a nadčasová. Vyzerať dobre bude aj o rok či dva. Žltú prineste do miestnosti vo forme menších a väčších doplnkov. V spálni môže ísť napríklad o posteľné obliečky, vankúše či dokonca koberce. V obývačke žltá vynikne vo forme sviečok, svietnikov, lámp alebo pohodlných kresiel.

Využite pastelové odtiene

Pri farbách ešte zostaneme. Milovníci čisto bielych interiérov by sa mali zamerať na jemné pastelové odtiene. Biela síce vyzerá dobre, no pomaly sa z kategórie horúcich trendov vytráca.

Ak sa jej ešte nechcete vzdať, nemusíte tak urobiť. Stačí, aby ste k nej pridali sivú, pastelovo ružovú, bledomodrú či broskyňovo oranžovú farbu. Skombinujte dva, maximálne tri obľúbené odtiene.

Zlatá a strieborná

Metalické odtiene patrili v minulosti ku gýčovým prvkom. Ľudia sa im vyhýbali veľkým oblúkom. Posledné roky však na trhu nájdete pekné a štýlové doplnky, ktoré majú od gýču ďaleko.

Farby ako zlatá a strieborná vyzerajú skvelo, no vždy si vyberte len jednu z nich. Spolu by sa mohli biť. K metalickému odtieňu pridajte čiernu, bielu alebo sivú. Konečný výsledok bude stáť za to.

zdroj: Unsplash.com

Originálne samostatné kúsky

Veľké množstvo domácností má miestnosti a izby zariadené pomocou jednej kolekcie nábytku. Znamená to, že posteľ, komody a nočné stolíky sú z rovnakého materiálu, farby a dizajnu. Takéto ladenie však bolo populárne pred rokmi. Dnes vyzerá nudne a staro.

Pri výbere nábytku dbajte na to, aby jednotlivé kúsky spolu ladili. Nebojte sa ale vyberať niečo z iných sérií, prípadne obchodov. Každý nábytok bude sám o sebe originálny a zaujímavý.

zdroj: Unsplash.com

Oživte steny tapetami a obrazmi

Zabudnite na prázdne a minimalistické steny. Najnovšie trendy diktujú farebné a vzorované tapety, ktoré sú výrazné a nie každý je ich milovníkom. Ak do tejto skupiny patríte aj vy, existuje ešte jedna alternatíva. Sú ňou obrazy a zrkadlá.

Obraz vie posunúť celú miestnosť o niekoľko úrovní vyššie. Orientujte sa skôr na maľby, ako fotografie. Zrkadlá dokážu opticky zväčšiť miestnosť. Je však potrebné vedieť, ako s nimi správne narábať, a kde ich umiestniť.

Minimalizmus a industriálny štýl na výslní

Ak by ste chceli staviť na štýl, ktorý pravdepodobne nevyjde z módy ďalších 5 rokov, máte dve možnosti. Buď si dom zariadite do minimalizmu, alebo industriálneho štýlu. Oba sú charakteristické tým, že sa vedia prispôsobovať zmenám. Sú nadčasové, praktické a vyzerajú dobre v každej miestnosti.

Môžete do nich skombinovať všetky spomenuté tipy, ako napríklad obrazy a zrkadlá či pastelové odtiene.

Minimalizmus je pre milovníkov bledších miestností. Charakteristický je tým, že sa orientuje na praktické kúsky. Snaží sa z mála vyťažiť maximum. Je preto vhodný aj pre ľudí s malým rozpočtom.

Industriálny štýl je presným opakom. Je tmavý a chladný. Viacerí ho označujú ako rebelský štýl. Najčastejšie využíva materiál ako kov a tmavé drevo.

Rada odborníka

Keďže je industriálny štýl tmavší, hodí sa skôr do veľkých miestností. Čierna, hnedá a sivá dokážu opticky zmenšiť priestor. Preto by ste sa mu mali v malých bytoch vyhnúť.

Doma sa musíte cítiť dobre

Každý trend, nehľadiac na to, ako dobre vyzerá, musí mať jednu vlastnosť. Je ňou komfort. Domov by mal byť miestom, kde si budete môcť oddýchnuť a relaxovať. Pri výbere nábytku sa preto okrem výzoru orientujte aj na funkciu.

Rok 2021 je plný nových interiérových trendov. Inšpirujte sa nimi aj vy a zariaďte si domácnosť presne podľa svojich predstáv. Je to jednoduchšie, ako sa zdá.

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri