Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Upracme si Nitru 12. septembra 2018, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Vo viacerých mestách budú prebiehať lokálne udalosti, aj v Nitre, v spolupráci s Nitrianskymi komunálnymi službami budú dobrovoľníci chodiť po zvolených trasách a odstraňovať znečistené miesta.

      Akcia „World cleaning day“ s cieľom upratovania nelegálnych skládok a zbierania odpadkov po celej Zemi prebieha po celom svete už niekoľko rokov, teraz sa však historicky prvý krát zapojí aj Slovensko. Vo viacerých mestách budú prebiehať lokálne udalosti, aj v Nitre, v spolupráci s Nitrianskymi komunálnymi službami budú dobrovoľníci chodiť po zvolených trasách a odstraňovať znečistené miesta.
      Stretnutie je o 9:30 pred bistrom Bearded brothers, kde sa rozdelia úlohy a odovzdajú rukavice a vrecia. Zvolená trasa je popri rieke smerom k parku na Sihoti, čistiť sa bude aj Brezový háj na Chrenovej.
      Podľa počtu dobrovoľníkov sa bude rozhodovať o zvolení prípadných dalších trás. Na záver sa bude podávať aj drobné občerstvenie. Cieľom je skrášliť prostredie, v ktorom žijeme a ukázať ľuďom, že upratovanie nie je žiadna hanba a že prispieť k čistejšej planéte môže každý jeden z nás (taktiež veríme v edukačný rozmer celej udalosti).
Odkaz na lokálnu skupinu Nitry:
https://www.facebook.com/groups/1141407959343962/?fb_dtsg_ag=Adx_ob1QmC6OgVuF6Pnjr_lIh8jvz_qZ0u8DrAP2IiboIQ%3AAdxTYKot1h9kKJqUsz6D2JDzlqXxpQNnFdTYVKJx0aCfTQ
a tiež oficiálna celoslovenská udalosť.
https://www.facebook.com/events/228650404465570/

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri