Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktor
REDAKCIA
Ladislav Tóth
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka

Upracme si Nitru 12. septembra 2018, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Vo viacerých mestách budú prebiehať lokálne udalosti, aj v Nitre, v spolupráci s Nitrianskymi komunálnymi službami budú dobrovoľníci chodiť po zvolených trasách a odstraňovať znečistené miesta.

      Akcia „World cleaning day“ s cieľom upratovania nelegálnych skládok a zbierania odpadkov po celej Zemi prebieha po celom svete už niekoľko rokov, teraz sa však historicky prvý krát zapojí aj Slovensko. Vo viacerých mestách budú prebiehať lokálne udalosti, aj v Nitre, v spolupráci s Nitrianskymi komunálnymi službami budú dobrovoľníci chodiť po zvolených trasách a odstraňovať znečistené miesta.
      Stretnutie je o 9:30 pred bistrom Bearded brothers, kde sa rozdelia úlohy a odovzdajú rukavice a vrecia. Zvolená trasa je popri rieke smerom k parku na Sihoti, čistiť sa bude aj Brezový háj na Chrenovej.
      Podľa počtu dobrovoľníkov sa bude rozhodovať o zvolení prípadných dalších trás. Na záver sa bude podávať aj drobné občerstvenie. Cieľom je skrášliť prostredie, v ktorom žijeme a ukázať ľuďom, že upratovanie nie je žiadna hanba a že prispieť k čistejšej planéte môže každý jeden z nás (taktiež veríme v edukačný rozmer celej udalosti).
Odkaz na lokálnu skupinu Nitry:
https://www.facebook.com/groups/1141407959343962/?fb_dtsg_ag=Adx_ob1QmC6OgVuF6Pnjr_lIh8jvz_qZ0u8DrAP2IiboIQ%3AAdxTYKot1h9kKJqUsz6D2JDzlqXxpQNnFdTYVKJx0aCfTQ
a tiež oficiálna celoslovenská udalosť.
https://www.facebook.com/events/228650404465570/

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri