Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Ladislav Tóth
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktor
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman

„Už idem!“ 6. mája 2019, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

9. ročník podujatia Kultúrne potulky.

Nitra, 15.04.2019

Aj tento rok  študenti kulturológie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre spojili svoje sily, aby zorganizovali ďalší ročník podujatia Kultúrne potulky. Toto podujatie je pevnou súčasťou života Katedry Kulturológie a zároveň aj plnohodnotnou súčasťou kultúrneho diania v meste Nitra už deväť rokov. Na toto podujatie besedového typu sa každoročne pozýva významná osobnosť kultúrno-spoločenského života, ktorá obohatí divákov o skúsenosti zo svojho života. Tento rok pozvanie prijala významná slovenská herečka Emília Vášáryová.

 

Študenti štvrtého ročníka Katedry kulturológie v Nitre sú v rámci voliteľného predmetu Projektovanie kultúrnych aktivít postavení pred neľahkú úlohu – zorganizovať plnohodnotné kultúrne podujatie pre verejnosť. Celosemestrálna práca študentov rozvíja ich kreativitu, tímového ducha, organizačné i komunikačné schopnosti a slovami súčasnej doktorandky, ktorá sa v minulosti na organizácii tiež podieľala Mgr. Andrey Olejárovej Kultúrne potulky: „…poskytujú praktické zázemie študentom a sú dobrým predpokladom pre participovanie na kultúrnom živote mesta“.Kultúrne potulky sa všeobecne tešia veľkej obľube a návštevnosti zo strany verejnosti a organizátori tohto ročníka veria, že sa im aj tento rok očakávania podarí naplniť.

Hosťom tohtoročných Kultúrnych potuliek je šarmantná slovenská herečka a pedagogička Emília Vášáryová. V rámci Slovenského národného divadla zarezonovala vo viacerých v inscenáciách ako napríklad Tri sestry, Antigona alebo Vojna a mier. Filmovým nadšencom určite utkvel v pamäti jej herecký výkon vo filme Eva Nová, za ktorý získala v roku 2016 prestížne ocenenie Slnko v sieti. Ako hudobný hosť sa na tohtoročných Kultúrnych potulkách predstaví mladá nitrianska speváčka Martina Kertészová s kapelou.

Kultúrne potulky sa uskutočnia dňa 16. mája 2019 o 16:00 h v priestoroch Domu Matice slovenskej v Nitre (Dolnočermánska 737/91, 949 11, Nitra). Vstup je voľný.

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri