Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

V Nitre sa bude bubnovať 20. novembra 2017 - TS 13. novembra 2017, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

November sa už tradične nesie v téme ochrany detí.

Nitra, 13. november 2017  – Druhá polovica novembra sa nesie v znamení troch medzinárodných dní, ktoré upriamujú pozornosť na dôležitosť ochrany práv detí. Pri tejto príležitosti už štvrtý rok Centrum Slniečko, n.o., člen Koalície pre deti Slovensko organizuje v Nitre 20. novembra bubnovačku – „Aby bolo deti lepšie počuť“.

  1. november – Európsky deň ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním, 19. november – Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí, a 20. november – Svetový deň detí vyhláseného organizáciou UNICEF, počas ktorého si svet pripomína prijatie medzinárodného Dohovoru o právach dieťaťa.

Základnou myšlienkou bubnovačky je „Aby bolo deti lepšie počuť“. Práve preto budú deti i dospelí bubnovať na všetkom, čo dáva priestor na vybubnovanie čo najväčšieho hluku – kreativite sa medze nekladú. Spoločne budeme bubnovať, čo nám budú „ruky a nohy stačiť“ a ukážeme všetkým, že deti a ich hlas sú pre nás dôležité!“, hovorí Mariana Kováčová, riaditeľka Centra Slniečko, n.o.

V Nitre sa bude bubnovať 20. novembra 2017 o 10:00 v Mestskej športovej hale na Dolnočermánskej 105, ktorú poskytlo bezplatne mesto Nitra. S rytmom bude všetkým bubnujúcim už štvrtý rok nezištne pomáhať Igor Holka s bubnovou show Campana Batucada. Medzi bubnujúcimi sa objavia aj známe tváre, ako Jano Škorec z Desmodu, Vlado Kovár z kapely Zoči-Voči, či Karol Brnka z rokovej skupiny UKND.
Podujatie, ktorého minulé tri ročníky úspešne rozbehlo a organizovalo nitrianske Centrum Slniečko, n.o., člen Koalície pre deti Slovensko, od tohto roku bude pod záštitou Koalície pre deti Slovensko. Koordinované bubnovanie bude prebiehať v Bratislave, Nitre, Zvolene a Žiline. „Bubnovačka“ bude v rovnakom čase prebiehať i v ďalších mestách a obciach na celom Slovensku.

Počas minulých ročníkov bubnovalo spolu viac ako 8000 detí a dospelých. Minulý rok to bolo 4112 detí a 412 dospelých v 36 mestách/obciach na celom Slovensku.

Ďalšou tematickou akciou Centra Slniečko, n.o. bude 17-tý ročník benefičného večera „Bez modrín“ v divadle Andreja Bagara v Nitre 26. novembra 2017 o 18:00 hod. Počas večera vystúpia Peter Bič Project, Peter Cmorík a detský spevácky zbor Arrowroses zo SZUŠ Ars Studio v Nitre. Večerom hostí bude sprevádzať Vera Wisterová. Súčasťou programu bude krst novej knihy pre deti „Kozmove dobrodružstvá“ a hračky Kozmo, ako aj udelenie ocenení Šľachetné srdce výnimočným ľuďom, ktorí Centru Slniečko nezištne pomáhajú. Výťažok večera poputuje na pomoc a podporu obetí domáceho násilia.

Centrum Slniečko n.o. ďakuje za to, že sú dobrovoľníci, podporovatelia a firmy, ktorým svet detí nie je ľahostajný a sú veľkou oporou pri jeho aktivitách.

Vďaka vám robíme svet detí krajším!

 

Kontakt: Miriam Dolníková, 0911 717 849, koncert@centrumslniecko.sk   www.centrumslniecko.sk / www.kozmove-dobrodruzstva.sk /  www.bezmodrin.sk

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri