Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Veľkolepá výstava Moje telo prichádza do OC Mlyny v Nitre 28. mája 2019, Pridal: Eva Škandíková

Príďte sa pozrieť do OC Mlyny na veľkolepú výstavu Moje telo a nahliadnite do tajov fungovania ľudského tela.

Medzinárodná výstava, ktorá po prvýkrát mieri na Slovensko je výnimočná tým, že ponúka interaktívne dotykové obrazovky a rozšírenú realitu. Výstava umožní malým aj väčším návštevníkom nahliadnuť do fungovania ľudského tela. Touto prehliadkou vás prevedú profesionálni animátori prostredníctvom 7 náučných stanovíšť s interaktívnymi exponátmi. Deti sa na tejto prehliadke budú cítiť ako skutoční doktori a doktorky, vďaka bielym plášťom, ktoré dostanú na začiatku prehliadky.

„Výstava Moje telo začína príchodom detí, ktoré dostanú čiapky a neskôr plášte a týmto stanú sa skutočnými detskými doktormi. Prevedieme ich rýchlym stručným prehľadom, čo všetko sa nachádza v ľudskom tele. Na názornej figuríne im ukážeme, ako to vo virtuálnej realite vyzerá a čo všetko sa v nej nachádza. Spoločne pokračujeme do ďalších stanovíšť – do mozgu, kde majú deti možnosť vyskúšať si svoje zmysly. Prehliadku končíme sústavovými systémy, ktoré sú napr. kostra, svaly, pľúca, srdce a tráviaca sústava,“ informoval sprievodca výstavy Matej Martinček.

,,Malí návštevníci si môžu vyskúšať svoje nadobudnuté vedomosti aj v praxi, napr. na imaginárnom pacientovi, ktorému majú možnosť vyoperovať poškodené orgány,“ dodala koordinátorka Jana Sedláková.

Vstupné na veľkolepú výstavu Moje telo je ZDARMA.

Na záver prehliadky si deti odnesú diplom, prípadne aj fotografie z tematického fotokútika.

„Výstava Moje telo je určená pre deti, odporučený vek je od 4 do 11 rokov, ale nič nebráni tomu, aby prišli aj mladšie, prípadne staršie deti. Výstava prebieha formou komentovaných prehliadok, exkurzia trvá denne od 9.00 do 18.00 hodiny,“ upresnila Sedláková.

Eva Škandíková

 

 

 

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri