Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Zhudobnené Modlitbičky Milana Rúfusa - TS 23. novembra 2017, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Zhudobnené Modlitbičky Milana Rúfusa zaznejú v koncertnom prevedení vo viacerých slovenských mestách, 2. decembra v Nitre.

Synagóga, Pri Synagóge 3 o 17.00 h

 

Album  Modlitbičky vydalo pred pár mesiacmi  vydavateľstvo Pavian Records  v spolupráci so slovenskou džezovou klaviristkou a skladateľkou Janou Bezek. Na prelome novembra a decembra sa Modlitbičky vydajú na svoje prvé koncertné turné – Ružomberok, Banská Bystrica, Trenčín, Trnava, Nitra a Bratislava.

 

Jana Bezek o Modlitbičkách Milana Rúfusa: „ V živote som sa stretávala s mnohými deťmi  a dospelými, ktorí mi s láskou v očiach o Modlitbičkách rozprávali. Stále viac a viac som si uvedomila, že sú to modlitby života, že sú z najhlbšieho miesta v srdci človeka, ktorý vedel, čo je skutočná láska. Mala som šťastie, že som spoznala rodinu Milana Rúfusa. Obetavosť, pokoru a vrúcnosť jeho manželky, čistú dušu jeho dcéry Zuzanky. Obohacujú môj život hodnotami, ktoré inšpirovali aj Milana Rúfusa. Vďaka nim prežívam Modlitbičky každý deň.“ 

Básnická zbierka Modlitbičky  prináša úprimné  vyznanie viery  prostredníctvom detského myšlienkového sveta. Rovnako postupovala pri zhudobnení týchto básnických miniatúr aj Jana Bezek.  Vybrala si jedenásť textov (Deti a modlitbička, Modlitba za osamelé deti, Detské krédo, Plachá modlitba za mamkino srdce, Zimná modlitbička, Večerná modlitba, Modlitba trojkráľová, Poďakovanie za lásku, Modlitba za rodičov, Modlitba modlitieb, Ako bolo na počiatku). V každej z nich nechala vyniknúť  detské hlasy  Bratislavského detského  zboru. Zborový spev príjemne dopĺňa  komorný orchester  v zostave: Jana Bezek – klavír, Sandra Frátriková – husle, Laura Lovišková – flauta, Zita Janáková  – viola, Marcel Petráš – violončelo, Kornélia Ostrolúcka – kontrabas a Igor Repka – perkusie,  pod dirigentskou taktovkou Róberta Tišťana.

Na prelome novembra a decembra si zhudobnené Modlitbičky môžete vychutnať naživo. Jedenásť Rúfusových básní zhudobnených Janou Bezek pre detský zbor a komorný orchesterl zaznie:

25.11.2017 o17.00 h, Ružomberok, Evanjelický kostol, A. Bernoláka

26.11.2017 o17.00 h  Banská Bystrica, Evanjelický kostol, Lazovná 46

30.11.2017 o 18.00 h Trenčín, Evanjelický kostol, Jilemnického 18

1.12.2017 o 18.00 h Trnava, Evanjelický kostol, Nám. SNP 7

2.12.2017 o 17.oo h Nitra, Synagóga, Pri Synagóge 3

10.12.2017 o 18.00 h Bratislava, Veľký evanjelický kostol, Panenská ul.

 

Vstupenky na koncerty sú v predaji na www.drhorak.sk a v sieťach www.ticketportal.sk  a www.predpredaj.sk  a na mieste hodinu pred koncertom.

Časť výťažku z každého koncertu  je venovaný jednému hendikepovanému dieťaťu z daného mesta.

Hlavným organizátorom podujatia je občianske združenie SCENE

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri