Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Bubeníci do Nitry pricestujú už o pár dní - TS 22. mája 2018, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Už po piaty krát sa Nitra stane centrom pozornosti bubeníkov, perkusinistov a hudobníkov z celého sveta.

Bubeníci do Nitry pricestujú už o pár dní

Festival drumpoint Slovakia 2018 otvára svoje brány už 31.mája. „Do festivalu ostáva pár dní a prípravy vrcholia. Tento rok sa nesmierne tešíme na bubeníkov z krajín V4, ale aj z Brazílie, Anglicka či USA,“ uvádza riaditeľka festivalu Romana Bojdová.

Bubnuje sa na celom Slovensku

Nitra je svojou bubeníckou základňou známa, na Slovensku však vznikajú stále nové bubenícke kapely a zoskupenia aj v iných mestách. „Doteraz som krajinám, kde majú viacero bubeníckych kapiel v jednom meste, trochu závidela. Medzi bubeníkmi tam vládne priateľská atmosféra, spoločne sa stretávajú a tvoria, organizujú workshopy a spolupracujú. Toto sa nám konečne podarilo dosiahnuť aj na Slovensku. Na drumpoint tento rok pricestujú bubenícke kapely z Bratislavy aj spod Tatier,“ informuje Romana. Ich vystúpenia môžete vidieť v piatok počas latino fiesty na Hideparku, či v sobotu na pešej zóne.

Program už nie je len o bubnoch

Nielen milovníci bubnov, ale aj priaznivci latinskoamerickej hudby si na festivale nájdu zaujímavý program. „Postupne sa snažíme záber festivalu rozširovať o hudbu tzv. latino žánru. Oslovujeme interpretov brazílskej ale aj napr. kubánskej hudby a salsy. Do tejto hudby perkusie nesporne patria,“ dodáva Romana.

Počas festivalu vystúpi slovenská formácia Marco Pillo Salsa Band, skupina zložená z brazílskych a rakúskych hudobníkov Grupo de Pagode, či špeciálny hosť DJ Chicote, ktorý hráva vo vychytenom podniku v Rio de Janeiro. Zlatým klincom sobotňajšieho programu v rámci Festivalu chutí Nitrianskeho kraja je trio priamo z Rio de Janeiro a Londýna – Fabio Allman´s Samba Trio. Svätoplukovo námestie roztancuje kubánska kapela Presion Cubana v spolupráci s tanečnou skupinou Sangre Nueva, ktorá si pre divákov pripravila tanečnú školu salsy. Nitru čaká poriadny latino víkend.

Pre viac informácií o programe kliknite na www.drumpoint.sk.

NITRA 22.5.2018

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri