Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Chystáte sa stavať? Nevynechajte CONECO 5. apríla 2018, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Sezónu stavieb a rekonštrukcií na Slovensku tradične otvorí významný stavebný veľtrh.

Ak sa chystáte stavať alebo rekonštruovať, rozhodne by ste nemali chýbať na tohtoročnom stavebnom veľtrhu CONECO. Od 11. do 14. apríla sa na ploche 35-tisíc metrov štvorcových bratislavskej Incheby zídu stovky vystavovateľov, ktorí predstavia aktuálne trendy z oblasti stavebníctva, architektúry a dizajnu. Prestížne podujatie s viac ako 50-ročnou históriou vás zorientuje v najnovších vychytávkach a poskytne prehľad riešení pre vaše vysnívané bývanie. A keďže aktuálne hýbu svetom inteligentné riešenia prepojené s udržateľnosťou a úspornosťou, doplní ho veľtrh energetickej efektívnosti Racioenergia a výstavy Drevodomy, Pasívne domy a Voda.

Od myšlienky k dokonalému bývaniu

CONECO spolu so sprievodnými podujatiami pokrývajú skutočne široké spektrum riešení, produktov či nápadov, ktoré dodajú vašej stavbe všetko od základov až po posledné detaily. Vyberať si môžete z fasád, okien, dverí, striech, podláh, klimatizácií, elektroinštalácií, kotlov, krbov, sáun, víriviek, svietidiel či nábytku.

Nároky na dnešné stavby a ich výbavu sa neustále zvyšujú. Snúbia sa moderné, automatizované, smart riešenia s úsporou energií, ekologickým prístupom a štýlovým dizajnom. Novú generáciu domácností reprezentuje riadiaci systém Domotron, ktorým dokážete nastaviť a jednoducho ovládať všetko dôležité – od kúrenia, cez žalúzie až po zavlažovanie.  DREVAR vystaví InteliDoor – inteligentné a bezpečné dvere na odtlačok prsta, a predstaví aj novú start-upovú aplikáciu NUKI, s ktorou otvoríte a zatvoríte elektronický zámok SMART LOCK jednoducho prstom aj na svojich klasických dverách. Značka Teplá podlaha prichádza s dizajnovým dotykovým termostatom, Západoslovenská Energetika s domácimi nabíjačkami elektromobilov a NIKO SLOVAKIA inteligentnej elektroinštalácii pridal audiosystém. Novinkou bude aj bezprievanová klimatizácia Samsung Wind-free, ktorá vzduch distribuuje cez 21 000 mikroermických otvorov s rýchlosťou 0,15m/s, čím vytvára tzv. bezvetrie a s technológiou Vírus Doctor neutralizuje škodliviny vo vzduchu a ničí baktérie, ktoré neodstránil filter (Teplozima.sk).

Panoramatický výhľad bez zbytočných, výhľadu brániacich prvkov ponúka systém okien PANORAMA (Mintal s.r.o.). Spojenie optimálnej funkčnosti a čistého výhľadu na oblohu predstavuje inovatívny design technológie CurveTech – svetlíka so zaobleným zasklením (VELUX SLOVENSKO spol. s r. o.).  Nechýba ani zastúpenie tieniacej techniky – pergolová markíza s priesvitnou plachtou (IHP EUROPE s.r.o.) či posuvná pergola EVA, ktorú je možné inštalovať na stenu domu, prípadne ju kotviť do stropu i drevostavbu (SUN SYSTEM SR, s.r.o.)

Pezinské tehelne na veľtrhu odprezentujú čistý prírodný slovenský produkt tehlu, ktorá je ekologicky a zdravotne úplne nezávadná, vyrobená z čisto prírodných surovín, z okolia ich výrobného závodu. Spoločnosť I.MAR predstaví prevetrávaný fasádny zatepľovací systém, ktorý v zime šetrí náklady na kúrenie a v lete na klimatizáciu. Vlhkosti a plesniam zabránia inovatívne funkčné keramické nátery do exteriéru a interiéru  (MITAR s.r.o.). ITMS plast ponúka veľmi zaujímavé podzemné plastové pivnice a zblízka si budete môcť pozrieť aj centrálny vysávač bez filtrov a vreciek Vacumaid. Novinkou bude aj unikátna farba na steny s efektom hrdze, hliníka, betónu alebo patiny, ktorá sa dokonale hodí do moderných interiérov v industriálnom štýle (Atlas Slovensko), či čadičové dlažby zaujímavé svojim dizajnom ako aj vlastnosťami najtrvanlivejších materiálov pre interiér a exteriér (EUTIT – Česká Republika).

CONECO dopĺňa tematický odborný program orientovaný na aktuálne témy v segmente stavebníctva pripravený v spolupráci so združeniami, cechmi a technickými ústavmi.

Unikátne sprievodné výstavy

Výstavy Drevodomy a Pasívne domy prinášajú široké spektrum firiem, ktoré sa venujú týmto čoraz populárnejším stavbám. Budete mať skvelú príležitosť zorientovať sa v problematike domov z dreva a udržateľnej výstavby vďaka skúseným profesionálom, ktorí s vami prediskutujú možnosti od návrhu až po realizáciu. V poradí 5. ročník výstavy Voda predstavuje riešenia zamerané na udržateľný rozvoj, protipovodňové opatrenia či podporu v oblasti vodného hospodárstva. Bližšie informácie a podrobný program nájdete na www.incheba.sk.

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri