Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

„Najkrajšie Dobšinského rozprávky“ 12. februára 2018, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Do Nitry prichádza unikátna rozprávková výstava, inšpirovaná dielom Pavla Dobšinského.

TLAČOVÁ SPRÁVA

 

Nitra, 12.2.2018 

Jeho vydania ľudových rozprávok prispeli v minulosti k upevneniu postavenia spisovného slovenského jazyka a stali sa klenotmi slovenskej folkloristiky. Nestarnúce diela ako Slovenské povesti či Prostonárodné slovenské povesti nestratili nič zo svojho čara a dnes slúžia ako dôležitý prameň oznania života a kultúry slovenského ľudu. Navyše v tomto roku si pripomíname výročie – 190 rokov od narodenia Pavla Dobšinského.

Unikátna výstava s názvom Najkrajšie Dobšinského rozprávky sa uskutoční v Galérii MLYNY Nitra v dňoch 15.02.- 06.03.2018 a bude obsahovať 9 diorám tých najznámejších a najkrajších rozprávok od rozprávkara Pavla Dobšinského. Diorámy sú vyrobené špeciálne pre túto výstavu a sú vytvorené v tzv. kráľovskej mierke 1:25, prostredníctvom ktorej sa dajú zobraziť zaujímavé detaily.

Diorámy budú obsahovať rozprávky: Soľ nad zlato, Popolvár najväčší na svete, Zlatovláska, Múdri Maťko a blázni, Ako išlo vajce na vandrovku, Traja zhavranení bratia a ďalšie.

Súčasťou výstavy bude prekrásna a veľká balónová stena cca 8 x 8 m s postavičkami, ktorú vytvoria umelci – balonikári pod vedením známeho kúzelníka Talostana.

Balónová stena bude obsahovať výjav z Dobšinského rozprávok. Na balónovú stenu bude použitých viac ako cca 8 000 balónov.

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri