Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Roadshow o voľbách do Európskeho parlamentu 17. mája 2019, Pridal: Monika Hozáková

Roadshow Tentoraz idem voliť mala zastávku aj v Nitre na Svätoplukovom námestí. Boli sme pri tom.

Pri príležitosti blížiacich sa volieb do Európskeho parlamentu ste sa mohli zastaviť na Svätoplukovom námestí v Nitre a dozvedieť sa, prečo je dôležité prísť 25. mája 2019 k volebným urnám odovzdať svoj hlas.

Roadshow s názvom Tentoraz idem voliť pripravila Kancelária Európskeho parlamentu a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Podujatie putuje cez sedemnásť slovenských miest, aby priblížila ľuďom fungovanie Európskej únie a rozprúdila diskusiu o dôležitosti eurovolieb. Viac o Roadshow tu.

 

Podujatie otvorili predstavitelia mesta a kraja. Súčasťou programu boli aj súťaže a kvízy. Zároveň ste si mohli vypočuť predstavenie projektu Študentské simulované voľby, Čo ponúka EÚ mladým? a samotnej iniciatívy Tentoraz idem voliť, ktorú predstavili Dionýz Hochel, poverený riadením Kancelárie Európskeho parlamentu a Ladislav Miko, vedúci zastúpenia Európskej kancelárie na Slovensku. Cenné informácie o voľbách doplnil kultúrny program v podobe vystúpenia Miešaného speváckeho zboru Lipka a hudobnej skupiny Friday Whiskey.

 

Monika Hozáková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri